8 Mayıs’ta başlayıp 26 Mayıs 2017 Cuma akşamına kadar sürecek olan İstanbul’da Erguvan Zamanı Etkinlikleri, İstanbul’un seçkin tarihi eserlerine de ışık olarak yansıdı.

İstanbul’da Erguvan Zamanı Etkinlikleri kapsamında; Galata Kulesi, Beyazıt Yangın Kulesi, Tophane Çeşmesi ve III. Ahmet Çeşmesi gibi İstanbul’un Sembolü olan tarihi eserler de, Erguvan renklerine büründü. Erguvan rengine bürünen şehrin nadide tarihi eserleri, etkinliklerin son günü olan 26 Mayıs’a kadar erguvanı yansıtacak.

Galata Kulesi’nde 70 adet, Beyazıt Kulesi’nde 60 adet RGB Wallwasher Aydınlatma Armatürü, Tophane Çeşmesi’nde 6 adet 150W gücünde RGB LED Projektör, III. Ahmet Çeşmesi’nde 4 adet 150W gücünde RGB LED Projektör kullanıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Otizm Günleri, Diyabetliler Günleri, Kadına Şiddete Hayır Günleri, Prematüre Günleri gibi özel günlerde İstanbul’un mekanlarını, tarihi eserlerini, o özel günlerin renklerine boyamaya devam ediyor.İstanbul’da Erguvan Zamanı Tarihi Eser Aydınlatmaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Enerji Yönetimi ve Aydınlatma Müdürlüğü tarafından yapıldı.

BeyazitKulesi-2

Facebook Yorumları
İnceleyin:  KATI ATIKLAR VATANDAŞLARI HAYRETE DÜŞÜRDÜ