Sosyal belediyecilik uygulamaları kapsamında kadın, yaşlı ve engelliler gibi toplumun dezavantajlı gruplarına pozitif ayrımcılık uygulayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bedensel engelli vatandaşların akülü araçlarıyla kent içinde rahatlıkla dolaşabilmeleri amacıyla farklı noktalara akülü araç şarj üniteleri yerleştiriyor. Özellikle Bursaray istasyonları ve Atatürk Kongre Kültür Merkezine kurulan şarj üniteleri sayesinde engelli vatandaşlar, bu noktalarda araçlarını şarj edip, kent içinde gönül rahatlığıyla dolaşabiliyorlar.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline getirmek amacıyla ulaşımdan çevreye, altyapıdan spora kadar her alanda önemli projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetlere erişimin önündeki engelleri de bir bir kaldırıyor. Özellikle engelli vatandaşların toplum içinde daha fazla yer alabilmeleri için farklı projeleri uygulamaya geçiren Büyükşehir Belediyesi, özellikle akülü araç kullanan engelli vatandaşların önemli bir sorununu daha çözüme kavuşturdu. Akülü araçlarının şarjının uzun süre dayanmaması ve kent içinde şarj edecek uygun noktalar bulunmaması yüzünden büyük tedirginlik yaşayan engelli vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursaray istasyonları ve Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ne yerleştirilen akülü araç şarj istasyonları sayesinde büyük bir dertten kurtulmuş oldu. Akülü araç şarj istasyonlarında araçlarını şarj eden engelli vatandaşlar, gönül rahatlığı ile kent içinde dolaşma imkanına kavuşmuş oldu.

Engelsiz Bursa için çalışıyoruz

Engelli vatandaşların da yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kamuya açık alanlardaki tüm engelli bir bir kaldırdıklarını söyledi. Yol ve kaldırımlardan, bina girişlerine kadar tüm alanların engelli vatandaşların kolay kullanımına uygun olarak yeniden dizayn edildiğini ifade eden Başkan Altepe, “Akülü araç kullanan engelli vatandaşlarımızın önemli sorunların birini de yeterli şarj ünitesi bulunmamasıydı. Akülü araçların tamir ve bakımı yönünde zaten destekler veriyorduk. Şimdi de kentin farklı noktalarına yerleştirdiğimiz şarj üniteleri ile bu sorunu da büyük ölçüde çözmüş olduk. Şuanda Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Şehreküstü, Osmangazi, Görükle, Emek ve Acemler Bursaspor istasyonlarında şarj ünitelerini kurduk. Engelli vatandaşlarımız bu noktalarda araçlarını rahatlıkla şarj edip, şehir içinde rahatlıkla dolaşabilecekler” diye konuştu.

İnceleyin:  NÖBET YERİNİ TERK ETMİYOR

000002

Facebook Yorumları