Ana SayfaGündemCemalettin Başsoy: "Taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk"

Cemalettin Başsoy: “Taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk”

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy , “Kendimizi şehir için adadık. Bu şehir için taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk” dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, gazetecilerle bir araya geldi. Kentte görev yapan basın mensuplarını Belediye Sosyal Tesislerinde misafir eden Başsoy, yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Başsoy, Erzincan’ın birlik beraberlik ve kardeşliğin şehri olduğu belirtti. Başsoy, “Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Seçimler olacak kim daha çok çok alırsa yönetime onlar geçecek. Dünyanın her tarafında bu böyle. Biz her zaman şunu istedik, bu kampanyalar döneminde kimse incitilmesin, kırılmasın, dökülmesin. Bu kampanya dönemini yine kardeşlik içersin de geçirmekten yana tavrımızı koyduk. Aday adaylığı sürecinde hem kendi partimizin aday adaylarına, hem diğer partilerde aday adayı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

“Kendimizi şehrimiz için adadık”

Kendilerini şehir için adadıklarını anlatan Başsoy, “Bu şehir için taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk, Allah’a hamdolsun bunu yapmaya devam edeceğiz. Bu şehir hepimizin, bu şehri ne kadar güzelleştirirsek, ne kadar yaşanabilir bir kent yaparsak biz o kadar mutlu oluyoruz” diye konuştu.

“Projeler haziranda faaliyete geçecek”

Başkan Başsoy, Erzincan Belediyesi tarafından 4,5 yıldır yürütülen projelerin tamamının haziranda faaliyete geçeceğini dile getirdi. Başsoy, şunları söyledi: “Biz göreve geldiğimizde Belediyenin 90 milyon borcu vardı, bu borçlar da şahıslara olan değil devlete olan borçlar. Şu anda da bizim dönemimizde 40 milyon daha borçlandı. Ama bu borçlar, belediyemizi sıkıntıya sokacak borçlar değil. Belediye yatırımlarını kesinlikle etkilemeyecektir. Erzincan Belediyesi tarafından yapılan büyük ve maliyetli projelerin birçoğunun yap işlet, devret modeli ile yapıldı. Böylesine büyük projeleri hayata geçirirken, belediyemizin kasasından tek kuruş para çıkmadı, aksine önümüzdeki dönemde belediyemizin kasasına bu projelerden para girişi olacak.”

“İstişaresiz hiçbir iş yapmadık”

Erzincan’a hizmet edebilmek için önce neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve insanları dinlemek gerektiğini bildiklerini anlatan Başsoy, “Bundan dolayı merkezdeki tüm mahallelerimizi ziyaret ederek, bölge sakinlerinin talep ve önerilerini dinledik.  Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki. istişaresiz hiçbir iş yapmadık, her daim, sivil toplum kuruluşları ile basın mensupları ile şehrin kanaat önderleri ile mahallelerde vatandaşlarımız ile istişare ederek hizmet götürdük. Her mahallemizde ki hayatlara tanık olduk,  hemşerilerimizin gönlüne dokunduk” ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla