erzurum 3

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kadın ve engellilere yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle örnek oluyor. Kadın ve Engelli Hizmetleri Koordinasyon Merkezi’nde mesleki eğitimler verilirken, kursiyerlere ekonomik olarak da katkı sağlanıyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın ve Engelli Hizmetleri Koordinasyon Merkezi, Erzurum’da adeta okula dönüştü. İçerisinde engellilere yönelik zengin içerikli kütüphaneden konferans salonuna, atölyelerden teorik sınıflara kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın ve Engelli Hizmetleri Koordinasyon Merkezi, erişilebilirlik açısından da tüm standartları geride bıraktı.

Kadın ve Engelli Hizmetleri Koordinasyon Merkezi’nde; atölye ve teorik sınıflarda kadın ve engellilere yönelik yabancı dil, Kur’an-ı Kerim, ahşap yakma, halı tasarımı, satranç, kuaförlük, el nakışları, temel cilt bakımı, filografi ve spor alanlarında mesleki eğitimler veriliyor. Öte yandan, kursiyerlerin ulaşım ihtiyacını da Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlarla sağlanıyor.

Sosyal sorumluluk kapsamında ekonomik katkı da sağlanıyor

Kadın ve Engelli Hizmetleri Koordinasyon Merkezi, Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteriyor. Diğer yandan kursiyerlere ekonomik olarak da katkı sağlanıyor. İŞKUR desteğiyle açılan mesleki eğitim kurslarına katılan kursiyerler günlük olarak ücretlendirilirken, eğitimlere ise alanında uzman eğitimciler katılıyor. Çeşitli konferans ve paneller de düzenleniyor.

Kadın ve Engelli Hizmetleri Koordinasyon Merkezi’nde, bedensel engelli gruplara özel fizik tedavi seansları da gerçekleştiriliyor. Fizyoterapistler aracılığıyla verilen fizik tedavi hizmetleri için herhangi bir ücret talep edilmezken, her hafta yaklaşık 20 engelli vatandaş bu seanslara katılıyor.

erzurum 1

Facebook Yorumları
İnceleyin:  ARITMA İŞLEMİ BİTKİLERİN YARDIMIYLA YAPILACAK