Eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, CHP’den Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı aday adayı oldu. Talay, sorunların çözüldüğü bir yerel yönetim kuracaklarını belirtti.

Eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, CHP Mersin il binasında basın toplantısı yaptı. Talay, toplantıda, CHP’den Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı aday adayı olduğunu açıkladı. Talay, Mersin’in insanların gelip huzur bulduğu, huzur içerisinde yaşadığı bir kent olduğunu vurguladı. Talay, “Bu kenti, geleceğe hoşgörülü bir şekilde, demokratik bir yönetim altında, bütün vatandaşlarımızı eşit gören, hepsiyle bütünleşen bir yerel yönetim anlayışıyla yönetmek bizim görevimiz olacaktır” dedi.

“Sorunların çözüldüğü bir yerel yönetim kuracağız”

Güçlünün değil, haklının hakkını aldığı, sorunlarının çözüldüğü bir yerel yönetim kuracaklarını aktaran Talay, “Ben bu yola çıkarken, 40 yıllık birikimimi, kendi adıma yaptığım üretimi, adımı, ismimi ve bir ölçüde hepinizin önünde şerefimi ve namusumu koyarak yola çıkıyorum. Biz hiçbir zaman yapacağız anlayışı içerisinde olmuyoruz. Konuştuklarımız sadece yaptıklarımızın tekrarıdır. Geçmiş zamanla konuşarak geleceğe ışık tutuyor, geleceğimizi belirlemek istiyoruz” diye konuştu.

Talay, bütün yaşamı, yöneticilik hayatı boyunca dinleyerek öğrendiğini, öğrendiklerini de yerine getirme konusunda tereddüt etmediğini bildirdi. “Bize güvenin, inanın. Biz bugün ne söylediysek yarın onu da gerçekleştirecek hem birikime hem inanca hem de tecrübeye sahibiz” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Öğrenciler için iki ayrı işbirliği protokolü