Ana SayfaÇevreEskişehir'in yaban hayatı kuş gözlem etkinliği ile anlatıldı

Eskişehir’in yaban hayatı kuş gözlem etkinliği ile anlatıldı

Eskişehir Hayvanat Bahçesi tarafından Balıkdamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda çocuklar ve velileriyle beraber kuş gözlem etkinliği gerçekleştirildi.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi eğitim salonunda etkinliği yürütecek olan görevli personel tarafından alanda görülebilecek kuşlarla ilgili bilgi verilen çocuklar ve veliler, daha sonra kuş gözlemi için Sivrihisar’a doğru yola çıktılar. Öğlen saatlerinde alana giriş yapan gruba önce Türkiye’nin önemli sulak alanlarından birisi olan Balıkdamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası tanıtıldı. Ardından dürbünler ve kamuflaj ekipmanlarıyla ilgili kısa bir bilgi verildi. Daha sonra ise alanda kuş gözlemine başlandı. Tüm alanda dolaşıp gözlem yapan çocuklar ve velilerin kuş gözlem etkinliği gözlem kulesinde noktalandı.

Etkinliğin ardından fikirlerini belirten çocuklar ve velileri kuş gözlem etkinliğini çok beğendiklerini belirtti. Çocuklar, kuşları görmekten dolayı mutluluk duyduklarını, ilk defa isimlerini duydukları ve gördükleri kuşlar olduğunu kaydetti. Çocuklar etkinliği düzenleyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi görevli personeli ve etkinlik rehberi, Balıkdamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nın Türkiye için önemini belirtti. Rehber, etkinliğin amacının çocuklara doğa ve yaban hayatını tanıtılıp öğretilmesi ve daha sonra korunma bilincinin aşılanmasının önemini dile getirerek alanda yaşayan hayvan türleri hakkında bilgi verdi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler