Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer

İzmir’in Seferihisar ilçe merkezinde yıkımı tamamlanan eski kültür merkezinin yerine yemyeşil bir şekilde oluşturulan Atatürk Parkı aldı.

Seferihisar’da artık ihtiyaçları karşılamayan kültür merkezi, geçtiğimiz aylarda yıkılmıştı. Belediye Başkanı Tunç Soyer, çok katlı bir bina yapılması planlanan alana, “çarşıya nefes aldırmak istiyoruz” diyerek park yapılacağını açıklamıştı. Parkın yapımı tamamlandı. 700 metrekare alana yapılan park, Seferihisar Belediyesi ve Sığacık’ta otel yatırımı yapan Hiddenbay Teos İnvestor ortaklığıyla yapıldı. Adının ise Atatürk Parkı olacağı belirtildi.

200 yıllık ağaç parka taşındı

Parkın içerisine 200 yaşında bir zeytin ağacı taşındı, fırça çalıları, 2 çınar, 6 ıhlamur, 6 mercan, 4 jakaranda, 10 akasya, 1 özel tropikal ağaç olan Delonix Regia, yol boyunca oya ve tespih, 3 narenciye, 2 dut ağacı dikildi ve çalı grupları eklendi. Atatürk Parkı içerisinde bulunan 13 metrelik doğal kuyudan sulanacak. Kuyunun üzerine ise Errahman Kuyusu’nun taşı getirildi. Tarihi taşın, burada daha iyi korunabilmesi için taşındığı açıklandı.

Parkın açılışı Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye meclis üyeleri ve Hiddenbay Teos’un yatırımcılarından Sean Edward Galleymore ve tesis yöneticisi Marie Louise Ergin ve çok sayıda vatandaş tarafından yapıldı. Programın sonunda açılışa katılanlara papatya fidesi dağıtıldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir'in "Abla-Ağabey-Kardeş" projesi Gambiya'ya taşınıyor