Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer

İzmir’in Seferihisar ilçe merkezinde yıkımı tamamlanan eski kültür merkezinin yerini yemyeşil bir park aldı. Parkın açılışı 19 Mayıs Cumartesi günü yapıldı. Açılışta konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, parkın adının Seferihisar Belediye Meclisi’nde onaylanmasıyla beraber “Atatürk Parkı” olacağını söyledi.

Seferihisar’da artık ihtiyaçları karşılamayan kültür merkezi, geçtiğimiz aylarda yıkılmıştı. Belediye Başkanı Tunç Soyer, çok katlı bir bina yapılması planlanan alana, “çarşıya nefes aldırmak istiyoruz” diyerek park yapılacağını açıklamıştı. Parkın yapımı tamamlandı. 700 m2 alana yapılan park, Seferihisar Belediyesi ve Sığacık’ta otel yatırımı yapan Hiddenbay Teos İnvestor ortaklığıyla yapıldı.

Mis Kokulu Yemyeşil Bir Park

Parkın içerisine 200 yaşında bir zeytin ağacı taşındı, fırça çalıları, 2 çınar, 6 ıhlamur, 6 mercan, 4 jakaranda, 10 akasya, 1 özel tropikal ağaç olan Delonix Regia, yol boyunca oya ve tespih, 3 narenciye, 2 dut ağacı dikildi ve çalı grupları eklendi. Parkın sulaması parkın içerisinde bulunan 13 m’lik doğal kuyudan yapılacak. Kuyunun üzerine ise Errahman Kuyusu’nun taşı getirildi. Tarihi taşın, burada daha iyi korunabilmesi için taşındığı açıklandı.

Parkın açılışı Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye meclis üyeleri ve Hiddenbay Teos’un yatırımcılarından Sean Edward Galleymore ve tesis yöneticisi Marie Louise Ergin ve çok sayıda vatandaş tarafından yapıldı. Programın sonunda açılışa katılanlara papatya fidesi dağıtıldı.

Facebook Yorumları