Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

İstanbul’un Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, vatandaşların sosyal medya üzerinden gelen sorularını cevapladı. Başkan Aydın kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kentsel dönüşüm konusunda ellerinden geleni yaptıklarını, vatandaşlarla sürekli görüşmeler yaptıklarını anlatan Başkan Aydın, “Akşemsettin’de kentsel dönüşüm konusu bizim de düşündüğümüz ve bunun için çalıştığımız bir konu. Göreve geldiğimiz günden bu yana, Akşemsettin dahil olmak üzere yaklaşık 10 bölgede kentsel dönüşüm alanı tespit ettik. Bunların hepsi de yenileme ve gecekondu sorunlarının çözülmesini gerektiren alanlardı. Sağolsun KİPTAŞ bu talebimize, yenileme çalışmamıza olumlu cevap verdi ve proje çalışması başlattı” dedi.

“Vatandaşlarımızla görüşmemiz devam ediyor”

Vatandaşlarla toplantılar yaptıklarını vurgulayan Başkan Remzi Aydın, “Özellikle Akşemsettin bölgesinin sağ tarafında yer alan gecekondularda yaşayan vatandaşlarımızla görüştük. Kentsel dönüşüm konusunda, vatandaşlarımıza en yararlı şekilde nasıl yapabilir şiarı ile görüşmelerimiz devam ediyor. İstiyoruz ki, yıllardır burada yaşayan vatandaşlarımız burada yaşamaya devam etsinler. Bunun dışında başka bir seçeneği de kabul etmiyoruz zaten. Vatandaşlarımız genelde dar ve orta gelire sahip insanlar. Kentsel dönüşümde göz önünde bulundurduğumuz bir diğer konu da vatandaşlarımızın külfet altına girmemesi” diye konuştu.

“Riskli alan ilan edilen bölgeler var; bu hukuki bir zorunluluk aslında” diyen Başkan Remzi Aydın, “Kentsel dönüşüm yapılacak alanda sürecin daha hızlı ilerlemesi ve vatandaşların mağdur olmaması için büyük önem taşıyor. Sürpriz denilebilecek herhangi bir şey yok, tamamen bildiğimiz ve beklediğimiz bir gelişme bu. Vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı yaşayacaklarını düşünmesinler. Biz zaten konunun takipçisiyiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kentsel dönüşüm, neyi neye dönüştürmeyi amaçlıyor?