İstanbul Eyüp Sultan Belediyesi, sokak hayvanlarına özel klinik oluşturdu. Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği, haftanın 6 günü hizmet veriyor.

Sokak hayvanları için ambulanstan, barınma ve besleme noktalarına, kediler için özel evlerden mama dağıtımına kadar birçok çalışmaya imza atan Eyüp Sultan Belediyesi, yeni bir çalışmaya daha imza attı. Belediyenin yaptırdığı Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği’nde her yıl yüzlerce hayvanın tedavisini gerçekleştiriyor.

Eyüp Sultan belediye Başkanı Remzi Aydın, kediler, köpekler ve kuşların güvenli yaşamalarını sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Aydın, “Sokak hayvanlarına iyileştirme yapmak ve onların yaşayacakları mekanlar oluşturmak, onların sağlıklarını takip etmek hem onlar açısından hem de diğer çevre ve insanlar açısından faydalı bir çalışma. Hayvanlarımız bize emanet, Eyüp Sultan Belediyesi olarak çok ciddi projeleri hayata geçirdik” dedi.

“Kayıt altına alıyoruz”

Aydın, klinikte sahipsiz hayvanların klinik (ayakta) ve poliklinik (yatarak) düzeyindeki teşhis ve tedavileri yaptıklarını belirtti. Aydın, “Ayrıca sahipsiz kedilerin kısırlaştırılması, kuduz aşılarının, parazit uygulamalarının yapılması, mikroçip uygulamalarının yapılarak kayıt altına alınması, sahiplendirilmesi, sahipli hayvanların kuduz aşılamalarının yapılarak kayıt altına alınması gibi birçok hizmet veriliyor” diye konuştu.

Klinikte, sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi, kısırlaştırma, aşı gibi işlemleri yapılıyor. Üç veteriner hekim ve iki yardımcı personel haftanın altı günü hizmet veriyor. Klinikte bir ameliyathane, bir muayenehane ve bir ilaç odası bulunuyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eyüpsultan: Tablo Gibi Özel, Şiir Gibi Ahenkli...