Bitlis Belediyesi tarafından kentte hayata geçirilen yatırımlarla Bitlis cadde ve sokaklarının kültürel dokuya uygun hale getirilmesi amaçlanıyor.

İçişleri Bakanlığınca, Vali İsmail Ustaoğlu’nun Başkan Vekili olarak görevlendirildiği Bitlis Belediyesi, kentin tarihi dokusunun ön plana çıkarılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, cadde ve sokakları kültürel dokuya uygun hale getiriyor. Belediye, kentin tarihini yeniden ön plana çıkarmayı amaçlıyor. İlk etapta Kale
Altı Caddesi aslına uygun restore edildi. Hemen ardından ise Tarihi Sinema Yokuşu olarak bilinen mevkide çalışmalar başlatıldı.

Burada çalışmalar devam ederken, kentin en revaçta yeri olan Ulu Cami Meydanı’nda da sokak sağlıklaştırması başlatıldı. Ulu Cami Meydanı, Samsun Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yapılacak sokak sağlıklaştırma çalışmasıyla restore edilecek. Ayrıca cadde esnafları, tarihi
dükkanlarının restorasyonunda cebinden masraf yapmayacak.

Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu kentin açık hava müzesine dönmesi için elinden gelen gayreti gösteriyor. Vali Ustaoğlu, göreve geldikleri ilk günden itibaren Bitlis’te en önem verdikleri hususun sokak sağlıklaştırması çalışması olduğunu söyledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Büyükkılıç’tan ‘alt geçit’ müjdesi