Bitlis’in Tatvan Belediyesi, vaat ettiği projeleri arasında bulunan küçük yaş grubu çocuklara yönelik “Bilgi Evi”ni hayata geçiriyor.

Tatvan Belediyesi, vaat ettiği projelerini hayata geçiriyor. Belediye, Tatvan Meteoroloji Müdürlüğü’ne ait eski binanın bulunduğu yaklaşık 3 bin 200 metre kare alanda yapılacak olan “Bilgi Evi” projesi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Toplamda 2 bin 500 metre kare kapalı alana sahip olan projesinin inşaatına Nisan ayında başlanacak. Binanın kasım ayı itibariyle tamamlanması hedefleniyor.

“Gençleri sanatla buluşturmayı hedefliyoruz”

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, küçük yaş grubu çocuklara yönelik yapılacak olan “Bilgi Evi”nin içerisinde kitap kafe, kütüphane, etüt odaları, iş atölyeleri gibi eğitim içerikli bölümlerin olacağını kaydetti. Aksoy, “Bilgi Evi” projesinin vaat ettikleri projeler arasında olduğunu belirtti. Başkan Aksoy, “Belediyemiz ürettiği ve uygulamaya koyduğu projelerle, gençlerin yaşam kalitesini arttırmayı, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmeyi ve yetiştirmeyi, ufuklarını genişletmeyi, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamayı ilke edinmiştir. Bu anlamda belediyemiz, ilçemizde bir ihtiyaç haline gelen bilgi evi ihtiyacını ‘Bilgi Evi ve Gençlik Merkezi Projesi’ ile karşılamayı hedefliyoruz. Bu proje ile ilçemizdeki gençleri kültür ve sanatla buluşturmayı amaçlamaktadır” dedi.

“Yapıyı Tatvan’a kazandırmak için sabırsızlanıyoruz”

Aksoy, eski Meteoroloji binasının bulunduğu alanda yapacaklarını Bilgi Evi projesinin tüm hazırlıkları tamamlandıklarını kaydetti. Aksoy, “Nisan ayı itibariyle inşaatına başlayacağımız proje kapsamında bina içerisinde kitap kafe, kütüphane, etüt odaları, iş atölyeleri, bilgisayar odaları, satranç odaları, eğitim odaları, çocuk oyun odaları, çocuk uyku odaları ve etkinlik odaları olacak. Yaklaşık 2 bin 500 metre kare kapalı alan üzerine kurulacak olan bu dev projemizi Kasım 2018 itibariyle tamamlamış. Küçük yaş gurubu çocuklarımızın hizmetine açmış olacağız. Görsellerde bulunan bu muhteşem yapıyı Tatvan’a kazandırmak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  "Lütfen taziye kurmayın!"