Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in Cumartesi günü Gaziantep’teki mitinginin ardından Osmaniye’ye giderken konvoyunun bir hafriyat kamyonu tarafından engellendiğini söylemesi ve Gaziantep Valisi ile belediye yönetimini eleştirmesi üzerine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, uygulamanın ‘rutin yol ve çevre güvenliği tedbiri’ olduğunu belirtip Akşener’den ‘özür beklediğini’ söyledi.

Akşener, yolunun kesildiğini ifade edip “Bugün geçmişte rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’e yapılanı, rahmetli Süleyman Demirel’e yapılanı Gaziantep Valisi ve Belediye Başkanı bize yaptı” demişti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise düzenlediği basın toplantısında, her mitingde önlem alındığını, yolun güvenlik tedbiri kapsamında kapatıldığını belirtip “Kendisinden bir özür bekliyorum. Bu özür gelmezse hukuk devletinde gerekli takibi yapacağıma, halkımız adına takip edeceğime söz veriyorum” diye konuştu.

Şahin, “Biz sayın genel başkanın açıklamalarından sonra valilik ve belediye olarak bu durumun böyle olmadığını açıklamamıza rağmen bu sabah ulusaldaki birçok yazılı basına ‘Kamyon engeli, Akşener’e kamyon ayıbı’ diye manşetten vererek, yeniden Türkiye’de bir mağduriyet yaşatılmaya çalışıldığını ve siyaset yapma ortamının engellendiği yönünde bir algı oluşturuluyor. Bunu esefle kınıyorum” dedi.

Facebook Yorumları