Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması çerçevesinde görevden uzaklaştırılan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, görevine iade edildi.

Adana’nın Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığınca, Kanun Hükmünde Kararname ile 19 Ağustos 2016’da görevden uzaklaştırılan Çay, soruşturma çerçevesinde bir süre tutuklu yargılandı. Çay, geçen yıl, Adana 11’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Çay, mart ayında ise beraat etti. Çay, 8 Mayıs’ta ise göreve iade edilmesi için dilekçe verdi. Dilekçesi, İçişleri Bakanlığınca kabul edilen Çay, göreve iade edildi.

“Kumpas bilirkişi raporuyla çürütüldü”

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Pozantı Belediye Başkanı seçilen Mustafa Çay, Adana Valiliği’nin göreve iade yazısını Pozantı Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğünden aldı. Çay, belediye binası önünde düzenlenen törenle görevine başladı. Çay, şahsına ve Pozantı halkına kurulan kumpasların bilirkişi raporlarıyla çürütüldüğünü belirtti. Çay, “Rabbim bir daha kimseye, hiçbir mazluma böyle bir haksızlığı nasip etmesin. Bunu sadece yaşayanlar bilir” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Adana'da 'Yaz Futbol Okulu' ile 7 bin çocuk ücretsiz eğitim alacak