METRO OTOBÜS OKULLAR İLAÇLANDI
METRO OTOBÜS OKULLAR İLAÇLANDI

Salgın hastalıklara karşı İlaçlama Adana’da da başladı.Adana Büyükşehir Belediyesi; metro, otobüs, duraklar, hastane ve okullarda salgın hastalık riskine karşı dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışması yaptı.

Adana Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarında, metro duraklarında, belediye otobüslerinde, bankamatiklerde ve okullarda ilaçlama çalışması yaptı. Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı‘na bağlı ekipler, ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmasını; özellikle kış aylarında artan hastalıkların yayılmasını önlemek, en azından insanları mümkün olduğunca virüslerden korumak amacıyla gerçekleştirdi.Toplu taşıma araçlarındaki rutin temizliğe ek olarak yapılan ilaçlama sayesinde toplu taşıma araçları her türlü virüs aracılığıyla ve viral yolla bulaşan organizmalara karşı dezenfekte edildi.

METRO OTOBÜS OKULLAR İLAÇLANDI
METRO OTOBÜS OKULLAR İLAÇLANDI

Adana Büyükşehir Belediyesi okullarda da ilaçlama çalışması yaptı. Böylece öğrencilerin de virüslerden olabildiğince uzak tutulması hedefleniyor. Hastalıkların yayılma ihtimali bulunan hastanelerde de çalışma yapan ekipler, hastane önlerini ve bahçeleri ilaçladı.İlaçlama çalışmasının periyodik olarak süreceği açıklandı.

Hedef daha yaşanabilir, kentsel açıdan modern bir Adana…

 Başkan Zeydan Karalar, bürokratlarına Adana’yı katleden inşaatlara engel olma talimatı verirken, müteahhitleri de aldıkları ruhsata uygun iş yapma konusunda uyardı. Adana Yapı Müteahhitleri Derneği’nce (AYAMDER) düzenlenen ve Adana Büyükşehir Belediyesi himayesinde yürütülen, imar yönetmeliğiyle ilgili çalışmalar hakkında AYAMDER üyelerinin bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen toplantı Riva Oteli’nde gerçekleştirildi.AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya’nın ev sahipliğinde organize edilen toplantıda konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, dünya için büyük tehdit olan küresel ısınmaya karşı ve fay hatlarının üzerinde inşaat yapılmamasıyla ilgili birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade etti. Başkan Zeydan Karalar, alınan ruhsata uygun inşaat yapılmamasının, insan canı açısından tehlike teşkil ettiğini söyledi. Başkan Zeydan Karalar, bürokratlarına Adana’yı katleden inşaatlara engel olma talimatı verirken, müteahhitleri de aldıkları ruhsata uyun iş yapmaya davet etti.

İnceleyin:  Twitter paylaşımına Maltepe Belediye Başkanı yanıt verdi
AYAMDER KAHVALTI PROGRAMI
AYAMDER KAHVALTI PROGRAMI

 

Facebook Yorumları