Erzincan Belediyesi, geleneksel oyunların yaşatılabilmesi için bir proje hazırladı. İlk uygulamalar başladı.

Erzincan Belediyesi, okul bahçelerine renkli oyun alanları yaparak çocukların eğlenceli ve sosyal bir şekilde vakit geçirmelerini sağlıyor.

Erzincan Belediyesi tarafından çocukların oyun dünyalarını geliştirmek, geleneksel oyunlarla buluşmalarını sağlamak amacıyla “Sek sek”, “Mendil kapmaca”, gibi oyun alanları, okul bahçelerine çiziliyor. Okul bahçelerinin zeminlerine yapılan “Geleneksel Oyun Alanları” sayesinde bu oyunların gelecek kuşaklara taşınmasına da yardımcı olunması planlanıyor.

Projenin ilk örneği Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulunda gerçekleştirildi. 22 Eylül Perşembe günü hem projenin açılışını gerçekleştirmek, hem de yeni eğitim yılında öğrencilere başarılar dilemek amacıyla Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut okulu ziyaret ettiler
img_7346Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Çocuklarımızın oyun dünyalarını zenginleştirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak maksadıyla okullarımızda oyun alanları oluşturduk. Projemize Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulu ile başladık. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde şehir genelindeki tüm okullarda yaygınlaştıracağız.” Dedi.

Düzenlenen programın ardından Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden Sanat Sokağına Kitap Kafe…