Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, modern cenaze aracı ve damperli hafriyat kamyonun ardından bir ay içerisinde ilçeye yeni bir araç daha kazandırdı. Devlet Malzeme Ofisi’nden satın alınan 2016 model vakumlu yol süpürme aracı da araç parkındaki yerini aldı.fth_4777
 

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, ilçeye son bir ay içerisinde kazandırdığı 2016 model üç araçla belediyenin makine ve araç parkını güçlendirmeye devam ediyor. Gelibolu Belediyesi, klimalı cenaze aracı ve damperli hafriyat kamyonun ardından son olarak filosuna Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere satın aldığı yol süpürme aracını dahil etti.

Belediye Meclisinin Belediye Başkanı Özacar’a verdiği yetki doğrultusunda, Devlet Malzeme Ofisinden Ankara’da teslim alınan Mercedes Benz Atego 1318 marka sıfır kilometre vakumlu yol süpürme aracı belediyenin araç parkındaki yerini aldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan ve Temizlik İşleri Müdürü Murat Baki Tümer’le birlikte belediye ana hizmet binasının önüne getirilen yeni araçla ilgili açıklamada bulunan Başkan Özacar, “Hizmet dönemimizde ilçemize kazandırdığımız iş makinesi ve araç sayısı bu süpürme aracımız ile birlikte toplamda 28’e ulaşmış bulunmaktadır. Eksikliğini hissettiğimiz ve yüksek verim alacağımıza inandığımız yeni süpürme aracımızın Gelibolu’ya hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılacak olan 5,5 m3 kapasiteli vakumlu yol aracının maliyetinin ise 302 bin TL olduğu bildirildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şehirler ve Festivaller: Nar Bağı