Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları, Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalleri’nden 4 madalya ile döndü. Başkan Zolan, “Büyükşehir geleceğin sporcularını yetiştiriyor” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları, Türkiye Yüzme Federasyonu‘nun geçen hafta düzenlediği 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalleri’nde 4 madalya kazandı. Yaklaşık bin 300 sporcunun katıldığı Türkiye Finalleri Ankara’da yapıldı.

Denizli’ye toplam 4 madalya ile döndüler

Kurbağalama, serbest ve karışık stil dalında yarışan Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu Muhammet Erdem gümüş; kurbağalama ve serbest dalda yarışan Kağan Kurugöz da bronz madalya aldı. Serbest ve karışık stillerde yarışan Yağmur Erkan bronz; kurbağalama ve serbest stilde yarışan Nisa Yeniay bronz madalya kazandı.

“Büyükşehir geleceğin sporcularını yetiştiriyor”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’yi Ankara’daki Türkiye Finalleri’nde başarıyla temsil ederek kendilerini gururlandıran sporcuları tebrik etti. 7’den 70’e herkesin spor yapması için tüm imkanları seferber ettiklerini bildiren Zolan, madalya kazanan sporcuların Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı kapalı yüzme havuzlarında düzenledikleri ücretsiz spor kurslarında yetişerek bugünlere geldiğine vurguladı. Büyükşehir sporcularının gerek ulusal gerekse uluslararası arenada bugüne kadar birçok başarı elde ettiğini söyleyen Zolan, “Büyükşehir geleceğin sporcularını yetiştiriyor” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir’in spor tesislerinde yetiştiler

Sporcuların Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz spor kurslarında yetiştiği daha sonra da Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı’na katıldığı bildirildi. Öte yandan geleceğin şampiyonları şunları kaydetti:

Muhammet Erdem (12): “Kelebek, serbest ve karışık stillerde yüzdüm ve gümüş madalya kazandım. Uzun yıllar yüzme kurslarına geliyorum. Yarışmaya Kayıhan Yüzme Havuzu’nda hazırlandım. Bizlerin üzerinde emekleri olan herkese çok teşekkür ediyorum.” 

Kağan Kurugöz (12): “Kurbağalama ve serbest stil dalında yarıştım ve bronz madalya kazandım. Yarışmalara İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu’nda hazırlandım. Uzun yıllar Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kurslarına geliyorum. Bu imkanlar sayesinde bugün bu başarıları elde ettik. Bu başarıda emeği olan arkadaşlarıma hocalarıma ve bu tesisleri bize kazandıran Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ederim.”

İnceleyin:  Denizli Büyükşehir Belediyesi dev bir ulaşım projesi başlattı

Yağmur Erkan (11): “Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak şehrimizi temsil ettik. Serbest ve karışık stillerde elde ettiğim başarı sonucu bronz madalya kazandım. Bu başarıda emeği olan hocalarımıza ve bizlere bu imkânı sunan Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyorum.”

Nisa Yeniay (11): “Kurbağalama ve serbest stilde yarışarak bronz madalya kazandım. Kayıhan Kapalı Yüzme Havuzu’nda yüzmeye başladım ve İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu’nda yarışmalara hazırlandım. Başarımızda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.”  

Facebook Yorumları