Murat Hazinedar

Görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Değil ailemde, sülalemde bir tane darbeci cemaat üyesi bulamazsınız” dedi.

İçişleri Bakanlığınca görevden alınan Beşiktaş Belediyesinin CHP’li Başkanı Murat Hazinedar, belediye önünde açıklama yaptı. Hazinedar, görevden alınma nedenlerinden biri olan FETÖ üyeliği iddiasına sert tepki gösterdi. Hazinedar, Allah’ın verdiği canı Allah’ın, milletin verdiği koltuğu da milletin alabileceğini söyledi. Hazinedar, Sizlerle beraber basından öğrendiğim görevden alındığıma dair yazıyla ilgili söyleyecekleri daha önce söyledim. Yüzde 77 ile Beşiktaş halkının güvenini aldım. Beşiktaş halkının dolayısıyla milletimin bana yüklediği sorumlulukla halkıma hizmet etmeye çalıştım. Merkez siyasetin yerel yönetimler üzerinde hiçbir dönemde görülmemiş baskı kurduğu bir dönemde görev yapmaya çalıştım” dedi.

Hazinedar, “Devlet kurumları arasında samimi işbirliğini savunarak bugünlere geldik. Bu sürecin sonunda vesayetin yani Ankara siyasetinin yerel yönetimler üzerinde kurduğu vesayetin bir çok kötü özelliğini yaşadık. Ben Türkiye rekoru ile seçilmiş bir belediye başkanıyım” ifadelerinde bulundu.

“Bu örgütle işimiz olmamıştır”

Hazinedar, açıklamasında, görevden alınma nedenlerine sert tepki de gösterdi. Hazinedar, “Basından öğrendiğim kadarıyla uzaklaştırma gerekçem birtakım yolsuzluk iddialarıyla beraber 2016 yılından beri FETÖ üyeliği suçu iddiasıyla yürütülen soruşturmalardır. Değil ben ailemde, sülalemde değil darbeci cemaate bir cemaate bile üye bir kişi bulamazlar. İktidarın bu terör örgütünü meşru gördüğü 17-25 Aralık’tan önce dahi bu gruplarla, bu terör örgütü organizasyonlarıyla nokta kadar bir işimiz olmamıştır, olamazda. Ne şahsımın ne ailemin” diye konuştu.

“Aileleri karıştırmayın”

Hazinedar, suçlamaların sadece şahsıma yönelik değil aynı zamanda evladını ve eşine de yönlendirildiğini anlattı. Hazinedar, “Pasaportları ellerinden alınmıştır. Onun eleştirdiği dünkü sistem onun çocuklarına yurt dışında okuma fırsatı vermişti. O benim evladıma bu fırsatı vermedi. Aileleri bu iddiaları karıştırmayın” dedi.

İnceleyin:  Ümraniye'de Hamsi ve Kültür Festivali başladı
Facebook Yorumları