Beşiktaş Belediyesi, 16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği Gençlik ve Spor Bayramı etkinliğinin Valilik tarafından iptal edildiğini duyurdu. Vali Şahin ise konuyla ilgili soruyu, “Şu anda onunla ilgili bende bir bilgi yok” şeklinde yanıtladı.

Beşiktaş Belediyesi, üçüncüsü düzenlenecek 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği olan Beşiktaş Gençlik Festivali’nin İstanbul Valiliği tarafından iptal edildiğini açıkladı. 16-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak etkinliğin iptaline gerekçe olarak, olası provokatif eylem ve olaylar gösterildi.

İptal kararını Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar yaptığı yazılı açıklamayla duyurdu. “Beşiktaş’ın ve Beşiktaşlıların hiç hak etmediği bir engellemeyle karşı karşıya kaldık” diyen Hazinedar, “Bu engellemeler Beşiktaş halkının ne Cumhuriyet ne de Atatürk sevgisini azaltmayacak aksine çok daha coşkulu bir şekilde sahip çıkmasına imkan sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

VALİ ŞAHİN: BENDE BİLGİ YOK

Ancak konuyla ilgili İstanbul Valisi Vasip Şahin ise bayram kutlamalarıyla ilgili kararların il kutlama komitesince alındığını belirterek, “Bizim komite olarak kararlaştırıp iptal ettiğimiz bir konu yok. Şu anda onunla ilgili bende bir bilgi yok” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Beşiktaş Kaymakamlığı belediyenin yılbaşı kutlamalarına izin vermedi