Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu yıl ulaşılması güç bir rekora imza atacak. Geçen yıl 11 bin öğrenciyle yaz spor okullarında rekor kıran Büyükşehir Belediyesi, bu yıl rakamı beşe katlayacak. Yaz spor okullarında bu yıl 53 bin öğrenciye eğitim verilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu rakamın Türkiye’de hiçbir belediyenin ulaşamayacağı bir rekor olacağını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Spor A.Ş. tarafından bu yıl 10 tesis ve 15 farklı branşta yaz spor okulu imkanı sunulacağını belirtti. Spor Okullarının; Kadir Has Kongre Merkezi, Sümer Spor Kompleksi, Talas Spor Merkezi, Beyazşehir Spor Merkezi, Anadolu Harikalar Diyarı Spor Tesisi, Buz Pisti, Su Kayağı Parkı, Ziya Gökalp Halı Saha, Yeşilmahalle Halı Saha, Belsin Yüzme Havuzu ve Kayak Okulu’nda hizmet vereceğini ifade eden Başkan Çelik, ayrıca ilçelerde bulunan kadın ve gençlik merkezlerinde de yaz okulları açılacağını söyledi.

Yaz okullarının açılacağı spor tesislerinin yenilendiğini ve kapasitelerinin artırıldığını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Spor A.Ş.’miz ‘Bu Yaz Tüm Çocuklar Spor Yapacak’ sloganıyla 50 bin çocuğumuza eğitim verme hedefi koydu. Farklı branşlarda farklı yaş grupları olmak üzere 5-15 yaş arası çocuklarımız bu eğitimlerden yararlanacak. Ayrıca ilçelerimizdeki kadın ve gençlik merkezlerimizde de yaz spor okulları açılacak. Dolayısıyla bu yıl yaklaşık 53 bin çocuğumuzun spor yapmasına imkan sağlayacağız. Bu rakam sadece Kayseri ölçeğindeki iller için değil nüfusu bizden daha fazla iller için dahi ulaşılması güç bir rekordur. Bu aynı zamanda sporda çok büyük bir altyapı hamlesidir. Çünkü, Spor Okullarında bulunan yetenekli çocuklarımızı Spor A.Ş. bünyesinde bulunan kulüplere entegre ederek lisanslı olarak müsabık sporcu yetiştireceğiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor