Mezitli Belediyesi’ne yeni ve modern bir hizmet binası yapılacağı bildirildi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 2017 yılını kültür, sanat ve proje yılı ilan eden Mezitli Belediyesi’nin projeleri, yapılacağı yerlerde yaşayan vatandaşlar ve esnaflar arasında heyecana neden oldu.

Mezitli Belediyesi’nin yeni hizmet binası, Mezitli Kaymakamlığı ve bağlı müdürlüklerin binasının yanı sıra belediyenin en büyük projelerinden birisi olan çarşı kent meydanının yapılacağı Atatürk Mahallesi’nde inşa edilecek. Bir yıl içinde tamamlanması öngörülen projelerle bölgenin ilgi odağı olacağı ifade ediliyor.

“Bölgenin değeri artacak”

Atatürk Mahallesi’nin, Mezitli’nin en merkezi mahallesi olmasına karşın hal ve sanayi sitesinin bu bölgede olmasından dolayı yeterince gelişmediğine vurgu yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Bu dev projelerin bölgemize büyük bir sinerji ve heyecan yaratacağını düşünüyorum. Özellikle hal kalkacak ve modern bir meydan haline gelecek. Bunların üzerine birde belediye ve kaymakamlığın buraya gelecek olması Atatürk Mahallesi’ni çok önemli kılacaktır. Bölgenin de değeri yapılan projelerle daha da artacaktır. Mezitli halkına şimdiden hayırlı olsun” dedi.

0007

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Battalgazi Belediyesi yeni hizmet binasına taşındı