CANAN KARATAY, KOCAELI KITAP FUARI'NA KATILARAK SAGLIKLI BESLENME KONUSUNDA KONUSTU. FOTOGRAF-FARUK KIYAK-IZMIT-DHA

Sağlıklı beslenme konusundaki önemli çıkışları ile yıllardır Türkiye’nin gündeminde önemli bir yere sahip olan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kocaeli 9. Kitap Fuarı’nda “Sağlıklı Beslenme” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği söyleşiyi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da izledi. Canan Karatay’a “Hocam ben de sizi yakından takip eden bir öğrenciniz sayılırım. Sizin söylediklerinizi yaparak 3 yılda 20 kilo verdim” diyen Başkan Karaosmanoğlu’nu, Prof. Dr. Karatay tebrik etti.

SÖYLEŞİYE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Prof. Dr. Canan Karatay’ın Yahya Kaptan Salonu’ndaki söyleşisine vatandaşlar adeta akın etti. Salona alkışlar arasında giren Prof. Dr. Karatay sözlerine tüm annelerin Anneler Gününü kutlayarak başladı. Söyleşiyi vatandaşlarla birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da izledi. Prof. Dr. Karatay’a 9. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılımından dolayı teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, “Hocam ben de sizin bir öğrenciniz sayılırım. Sizin söylediklerinizi yaparak 3 yıl içinde 20 kilo verdim. Katkılı tüm besinlerden uzak duruyorum. Sağlıklı beslenmenin dışında spor da yapıyorum. Ben 65 yaşındayım ama gençler benimle yürüyemiyor” dedi.

MAŞALLAH BAŞKAN ÇOK GENÇ

Prof. Dr. Karatay da Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nu tebrik etti. “Başkanımız çok genç maşallah” diyen Prof. Dr. Karatay, “Sayın Başkanım ben de 75 yaşındayım. Kötü şeyler söylemiyorum ama bazılarını rahatsız ediyorum. Ama İmam-ı Azam diyor ki, Eğer bütün oklar size geliyorsa bilin ki siz haklısınız” diye konuştu.

RAMAZAN PİDESİ YEMEYİN

Prof. Dr. Karatay yaklaşan Ramazan’daki beslenme düzeni ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Sahurda ceviz, peynir, yumurta ve köy tereyağından oluşan Karatay Kahvaltısını öneren Prof. Dr. Karatay, iftarda ise yine çorba, zeytin ve pişen bir yemeğin yenmesi gerektiğini anlattı. Orucun zeytinle açılması gerektiğini Hz. Peygamberin de bunu yaptığını hatırlatan Karatay hurmadan uzak durulmasını istedi. “Ramazan Pidesinden uzak durun desem de durmayacaksınız biliyorum” diyen Karatay, “Pidedeki riski üzerine köy tereyağı sürerek azaltabilirsiniz. Şimdiden vücudu Ramazan’a hazırlamak gerekiyor. Bol su için. Oruçlu iken yaşanan baş ağrısı susuzluk nedeniyle olur” dedi. Prof. Dr. Karatay kendisini ilgiyle izleyen okurlarının sorularını yanıtladıktan sonra Kitap Fuarındaki stantta kitaplarını imzaladı.

İnceleyin:  Kocaeli Belediyesi, 'Bilişim Fuarı' açtı

profkaratay

Facebook Yorumları