31 Mart Yerel Seçimlerinde gözler İstanbul, Ankara ve İzmir'e çevrildi.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde oyların sayılmasına devam edilirken, gözler İstanbul Ankara ve İzmir’e çevrildi. İstanbul, Ankara ve İzmir’de son durum ne?

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yurt genelinde oy verme işlemi tamamlandı. Sandıkların açılmasına başlanırken, gözler özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir’e çevrildi. Türkiye genelinde haberin yazıldığı saatlere kadar sandıkların yüzde 56’sı açıldı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir’de son durum ne?

İstanbul

Birçok ilde olduğu gibi İstanbul’da da oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi. İstanbul’da sandıkların yüzde 80’i açıldı. Kıran kırana yarışın devam ettiği kentte, AK Parti Adayı Binali Yıldırım, seçimi 46,43 oranıyla önde gidiyor. CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun oy oranı ise, yüzde 47,53.

Ankara

Başkent Ankara’da ise, sandıkların yüzde 65,17’si açıldı. CHP’nin adayı Mansur Yavaş sezimi 48,82 oranıyla önde götürüyor. AK Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki ise, Yavaş’ı yakından takip ediyor. Özhaseki’nin oy oranı, 47,7.

İzmir

CHP’nin kalesi İzmir’de ise, sandıkların yüzde 53,65’i açıldı. 58,13 ile CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Adayı Tunç Soyer’in önde gittiği kentte, 38,1 ile AK Parti’nin adayı Nihat Zeybekçi ikinci sırada yer alıyor.


Facebook Yorumları
İnceleyin:  Meram, 'Yenice Parkı' ile hareketlendi