Ana SayfaSeçimSeçim 2019 başladı… Liderler oylarını kullandı…

Seçim 2019 başladı… Liderler oylarını kullandı…

Seçim 2019 başladı… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener, oylarını kullandı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için oy verme işlemi, Doğu ve Güneydoğu’da saat 07.00, diğer bölgelerde ise 08.00 itibariyle başladı. Vatandaşlar gibi siyasi parti liderleri de sandığa giderek oylarını kullandı.

“Şu ana kadar iyi gidiyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’ndaki 3300 numaralı sandıkta kullandı. Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan ve damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak eşlik etti. Sandık görevlileri ile tek tek tokalaşan Erdoğan, karavanın arkasına geçerek oyunu kullandı. Daha sonra açıklamalarda bulunan Erdoğan, seçimlerin şu ana kadar iyi gittiğini belirtti. Erdoğan, 30 büyükşehir olmak üzere seçimlerden başarıyla çıkmak istediklerini vurguladı. Erdoğan, seçimleri belli bir saate kadar İstanbul’da takip edeceğini, daha sonra ise bir basın toplantısı yapıp, Ankara’ya geçeceğini bildirdi.

“İnşallah martın sonu bahar olur”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise oyunu Ankara’da Arjantin İlkokulu 4202 numaralı sandıkta kullandı. Kılıçdaroğlu, okula eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte geldi. Kılıçdaroğlu, oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Oyumuzu kullandık, hayırlı uğurlu olsun. Milyonlarca vatandaşımız oyunu kullanacak. Güzel bir hava, ağaçlar çiçek açmış, gerçekten de tam bir bahar havası var. İnşallah Mart’ın sonu bahar olur” dedi.

“Cumhur İttifakı’na oy verdim”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de oyunu Ankara’da kullandı. Anıttepe Ortaokulu 1326 nolu sandıkta oyunu kullanan Bahçeli için, okulda geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis, K9 köpekleri de okulda arama yaptı. Bahçeli, seçimin hayırlı olmasını diledi. Bahçeli, “Yoğun bir çalışmadan sonra bütün siyasi kuruluşlar elden gelen çabayı gösterdiler. Olgunluk içerisinde, huzur içerisinde bir seçim tamamlanmış oldu. Herkese sevgi ve saygılar sunuyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bahçeli, ilk kez MHP dışında bir partiye oy vermiş olmasına ilişkin soruyu ise, “Cumhur İttifakı’na oy verdim” şeklinde yanıtladı.

“Hareketli bir seçim dönemi geçirdik”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise, oyunu İstanbul’da kullandı. Akşener, Üsküdar’daki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi’nde 2132 numaralı sandığa oyunu attıktan sonra açıklamalarda bulundu. Akşener, uzunca ve hareketli bir seçim kampanyası dönemi geçirildiğini aktardı. Akşener, “Türkiye iyi olacak, Üsküdar iyi olacak, İstanbul iyi olacak” ifadelerinde bulundu.

Akşener, daha sonra Ankara’ya gitmek üzere okuldan ayrıldı.

Seçim 2019 için oy verme işlemi, Doğu ve Güneydoğu’da 16.00, diğer bölgelerde ise 17.00’da sona erecek.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler