Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında Gülnarlıların hizmetine sunulacak olan Gülnar Otogarı’nın temel atma töreni Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın katılımıyla gerçekleşti.
GÜLNAR OTOGARI'NIN TEMELİ ATILDI (5)

Törene, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende bir konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, temeli atılan otogarın Gülnarlılara hayırlı olmasını dileyerek, Gülnar için yapılacak güzel projelerin olduğunun da müjdesini verdi. Başkan Kocamaz, “Bu hayırlı günde, bu hayırlı hizmetin temel atma töreninde bir aradayız. Temel atma diyoruz ama inşaat belli bir mesafe kat etmiş durumda. Daha önce ülkemizdeki terör olaylarından dolayı iki kez bu töreni ertelemek zorunda kaldık. Gülnarımız için çok farklı projelerimiz var. İnşallah Gülnar’a birçok hizmet yapacağız” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Gülnar’ın hizmetlerin en iyisine layık olduğunu ifade ederek, “Bugün dünyanın her yerinde bir Gülnarlı ile karşılaşmak mümkün. Bu kadar eğitimli, kıymetli, bilinçli insanlar yetiştiren Gülnarımıza hizmetlerin en güzeli yakışır. Temelini attığımız otogarın bütün Gülnarlılara hayırlı olmasını diliyor, bu hizmeti sağlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılacak olan otogarın Gülnar için önemli bir hizmet olduğunu, yıllardır ilçe olarak böyle bir hizmete ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Başkan Kocamaz’a teşekkür ederek, “Öncelikle bu otogarın memleketimize, milletimize, Gülnarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Biliyorsunuz burası önceden insanımızın geçmeye korktuğu ıssız bir mevkiiydi. 100 metre ilerisi çöplüktü. Çöplüğü kapatarak mesire alanını yaptık. Sonra da Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülnar’a yakışan bu otogarın yapımına başlandı. Başkanımızın ilçelere yapılmak üzere söz verdiği otogarların ilki olma özelliğine sahip olan bu otogar Gülnarımızın ihtiyacı olan bir hizmetti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a önce şahsım sonra Gülnarlılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

İnceleyin:  İETT, bir yılda tükettiği suyun yüzde 40'ını geri dönüştürüyor

Gülnar’ın çevre il, ilçelere ve ilçe merkezine uzak mahallelere ulaşım sağlanması bakımında oldukça önemli bir konuma sahip olan Gülnar Otogarı, 2017 yılı Mart ayı içerisinde hizmete girecek. Devetaşı mevkiinde 6 bin 400 m2 alan üzerine kurulu, 3 bin 700 m2 inşaat alanına sahip Gülnar Otogarı, 8 şehirlerarası, 5 ilçe otobüsü peronu ve 15 sivil araç park alanı ile Gülnarlılara hizmet verecek.

Facebook Yorumları