Türkiyeyi gençler kalkındıracak ozelkalem.com .tr
Türkiyeyi gençler kalkındıracak ozelkalem.com .tr

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101.yıl dönümünde”Türkiye’yi gençler kalkındıracak” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi iş birliğiyle bu yıl 101. yıl dönümünün kutlanacağı “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” için özel bir film çekildi. Başkent’in cadde ve sokakları ile ve sembol noktalarında ünlü sporcuların da katılımıyla çekimi yapılan 19 Mayıs filmi, koranavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkamayan gençlere de büyük bir moral olacak.

Türkiyeyi gençler kalkındıracak ozelkalem.com .tr 1
Türkiyeyi gençler kalkındıracak ozelkalem.com .tr 1

“19 Mayıs Filmimiz gençleri mutlu ederken bizleri de gururlandıracak”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a film çekimlerine verdiği destek için teşekkür eden Yılmaz,  “AKK bünyesindeki tüm çalışma grupları ile yaptığımız toplantılarda salgın sürecinde sokak ile buluşamayan gençlerin moralini yüksek tutmak için bir film yapma kararı aldık. Uluslararası başarılara imza atan sporcularımızla Ankara’nın tematik yerlerinde çekilen video filmimiz 19 Mayıs’ta gençleri mutlu edecek, bizleri de gururlandıracak.” dedi.

Türkiyeyi gençler kalkındıracak ozelkalem.com .tr
Türkiyeyi gençler kalkındıracak ozelkalem.com .tr

 “Türkiye’yi gençler kalkındıracak”

AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yayınladığı mesajında; “Türkiye 13 milyonluk genç nüfusuyla, 20 Avrupa Birliği ülkesini geride bırakırken, kalkınmasını da bu genç nüfusuyla sağlayacaktır. Türkiye’nin geleceği olan gençler, daima bizim önceliğimiz olacak. 19 Mayıs 1919 Türk tarihinde, milletin kendi vatanında egemen yaşama isteği  ile yola çıkışının başlangıcıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, zaferlerle dolu tarihinin yeni nesillere öğretilmesi ve ulusal egemenlik bilinciyle yetişmeleri için 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çok önemlidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 101 yıl önce bağımsızlık mücadelesi için açtığı yolda, bugün aynı hayallerle, aynı ruhla ilerliyoruz. AKK olarak gençlerimize duyduğumuz güven ve sevgi ile daha iyi yaşayabilecekleri bir Başkent için çalışıyoruz. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür biçimde yetişen gençlerimiz, ülkemizi bilimde, fende ve ekonomide daha ilerilere taşıyacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelenin bütün kahraman şehit ve gazilerini rahmet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

İnceleyin:  Şişli Belediyesi Kent-Yol eylemi ile ilgili açıklama yaptı
Türkiyeyi gençler kalkındıracak ozelkalem.com .tr
Türkiyeyi gençler kalkındıracak ozelkalem.com .tr

 EN GÜZEL PENCERE, BALKON VE TERAS TASARIMI YARIŞMA SONUÇLARI 19 MAYIS’TA AÇIKLANIYOR

Kent Estetiği Çalışma Grubu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği yarışma ile Ankaralılara pandemi günlerinde menekşe, domates ve biber fideleri hediye ederek moral olmayı amaçladıklarını dile getiren Yılmaz, bu süreçte Büyükşehir Belediyesinin imal ettiği maske, dezenfektan ve fideleri 65 yaş üstü Başkentlilerin evlerine ulaştırdıklarını da ifade etti.

AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Milli Mücadele’nin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün gönüllerdeki ayrıcalıklı yerinin daima korunduğunu vurgulayarak, “Ülkemizdeki Atatürk Heykelleri” temalı sanal serginin çalışmalarını sürdürdüklerini de söyledi.

Facebook Yorumları