YNS 6359

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hayvanlara İlk Yardım Eğitimi’nin ikincisini yine ücretsiz olarak düzenlemeye hazırlanıyor. Tüm hayvanseverlerin katılabileceği eğitimde acil durumlarda hayvanlara nasıl müdahale edileceği hem teorik hem de uygulamalı olarak anlatılıyor. 

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın çağrısıyla, Başkent’te ilk kez “Sokak Hayvanları Çalıştayı” düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, hayvanlara yönelik farkındalık çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilki 23 Kasım tarihinde gerçekleştirilen “Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi”nin ikincisi Başkentlilerden gelen yoğun talep üzerine 25 Ocak Cumartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında ANFA Altınpark Fuar Alanı B Salonu’nda düzenlenecek.

Ücretsiz eğitimlere tüm hayvanseverler katılabiliyor

Eğitimde, acil durumlarda hayvanlara nasıl müdahale edileceği ile ilgili hem teorik hem de uygulamalı olarak anlatılacak. Eğitimlere üniversitelerden sivil toplum kuruluşlarına tüm hayvanseverler ücretsiz katılabilecek. Vatandaşları hayvan hakları konusunda hem bilinçlendiren hem de hayat kurtarmaya yönelik düzenlenen “Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi” ile her canlıya saygı duyulması ve toplumsal farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Veteriner gelene kadar neler yapılabileceği anlatılıyor

Uzmanlar eşliğinde verilecek ilk yardım eğitiminde; hasta, yaralı ve zor durumda kalan hayvanlara acil durumlarda veteriner hekim gelene kadar ilk yardım konusunda neler yapılabileceği anlatılacak. Hayvanlara en doğru yaklaşımın nasıl olması gerektiği konuları detaylı olarak aktarılacak.

7’den 70’e herkese açık eğitime katılmak isteyenler başvurularını, 24 Ocak Cuma günü saat 17.00 mesai bitimine kadar “www.ankara.bel.tr” internet adresinden yapabilecek. Hayvanseverler ikinci eğitim konusunda ayrıca (0312) 507 22 53 ya da 507 27 58 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir.

YNS 6342

Facebook Yorumları
İnceleyin:  inegöl Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerine Yoğun İlgi