Bulduğu her fırsatta halkın tüm kesimleriyle bir araya gelerek sorunlarına çözüm üretmeye çalışan Belediye Başkanı Sami Aydın, sosyal medya üzerinden de vatandaşlarla sürekli irtibat halinde olamaya gayret gösteriyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden makamından canlı yayın yapan Başkan Aydın, vatandaşların şehir ve belediyeyle ilgili sorunlarını dinleyerek anında cevaplar verdi.

Yaklaşık 1 saat süren yayında zaman zaman ilginç diyaloglar da yaşandı. Yayını izlemeye başlayan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’ı ‘Adam gibi adamsınız’ diyerek selamlayan Başkan Aydın, yurt dışından katılan izleyicilere de teşekkür etti.

Birçok vatandaş belediyenin şehrin farklı bölgelerine yapmış olduğu yol, kaldırım, asfalt, park-bahçe ve diğer sosyal donatılardan ötürü Başkan Aydın’a teşekkür ederek başarılı hizmetlerin devamını diledi. Başkan Aydın’ın düzenlediği canlı yayına yaklaşık 15 bin kişi katılım gösterdi.

Facebook üzerinden yapılan canlı yayın sonrası bir değerlendirme yapan Başkan Aydın, “Hem Sivas’tan hem Sivas dışından birçok vatandaşımızla sohbet ettik. Soruları olanların sorularını cevapladık. Merak ettikleri konuları aydınlatmaya çalıştık. Sadece Sivas veya Türkiye değil yurt dışından da çok sayıda vatandaşımızla bu vesileyle görüşmüş olduk. Gerçekten 1 saatin nasıl geçtiğini bile anlayamadım. Güzel bir uygulama oldu. Zaman zaman tekrarını gerçekleştireceğiz.” dedi.

Belediyenin birçok projeyi hayata geçirdiğini aktaran Başkan Aydın, “Vatandaş bunu nasıl algılıyor, nasıl görüyor veya bizim düşünmediğimiz ama onlar için önemli olan sorunlar olabiliyor, problemler olabiliyor. Bu vesileyle onları birebir kendilerinden dinleme fırsatımız oluyor. Bir yerde yapmış olduğumuz çalışmalarla ilgili memnuniyet anketi yapmış oluyoruz. Onların fikirlerini almış oluyoruz. Her yönüyle çok güzel, verimli, faydalı bir buluşma oldu. Ben ilgi ve alakalarından dolayı hepsine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
facebook3

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Türkiye'de ilk kez bir AVM yıkıldı!