Ana SayfaBelediye BaşkanlarıMansur Yavaş, iftarda sanayicilerle bir araya geldi

Mansur Yavaş, iftarda sanayicilerle bir araya geldi

Mansur Yavaş, iftarda sanayicilerle bir araya geldi

 

Mansur Yavaş, iftarda sanayicilerle bir araya geldi… Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ramazan ayındaki iftar programlarına Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yöneticileri ile devam etti. Yavaş, iftarda istihdamı artıracak projeler ile israfla mücadelede kararlılık vurgusu yaparken “Ankara’yı hep birlikte kalkındıracağız. İsraf etmeden tasarrufla bu işi çözeceğiz. Sırf para harcamak için halkın parasını niye harcayalım, bizim boşa harcayacak paramız yok” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelerek Başkent’in gelecek vizyonu için “ortak akıl” ilkesi doğrultusunda görüş alışverişinde bulunmaya devam ediyor.

Ramazan ayında da bu geleneği bozmayan Yavaş, büyükelçiler ve yabancı misyon şeflerinden sonra Ankara’da bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nin yöneticileriyle iftar yemeğinde buluştu.

Büyükşehir Belediyesi Mogan Sosyal Tesisleri’nde ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programında, OSB temsilcileri ile Ankara’da istihdamı artıracak projeler ile sanayi üretiminin artırılması konuları masaya yatırıldı.

Yavaş: “Tüm önerilere açığız”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu, ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Fen İşleri Daire Başkanı Erol Gündüz ve bürokratların eşlik ettiği iftar yemeğinde Yavaş, OSB’lerin sorunları, talepleri ve önerilerini tek tek dinleyerek not aldı.

Ankara’nın gelecek vizyonu başta olmak üzere istihdam yaratan yatırım modelleri ve israfla mücadele konularında kent ekonomisini kalkındıracak projelerden bahsederek önerilere açık olduklarını ifade eden Yavaş, ulaşımla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sanayi Sitelerinde iş yerlerimizi daha erken açarız, mesai saatini değiştiririz diyorsanız ‘Halk Taşıt’ uygulamasını başlatabiliriz. Toplu ulaşımı destekliyoruz, organize sanayilerin bulunduğu yerlerin ulaşımını rahatlatmaya çalışıyoruz. Görmediklerimiz oluyorsa da iletirseniz seviniriz. Elektrikli otobüs yapmaya başladık, 7 tanesi daha yapıldı.”

Yavaş ayrıca Başkent’te bilişim sektörünü geliştirmek için Başkentli sanayicilerle iş birliği yapmaya hazır olduklarını açıkladı:

“Geçen yıl Ankara’daki Organize Sanayilerle kış bitiminde bahara ve iş mevsimine hazırlık yaparken Ankara’daki Organize Sanayi Başkanlarını toplayarak kendi asfalt planlamamızı, fen işleri çalışmalarımızı sizlerin talepleri doğrultusunda planlayalım diye toplanmıştık. Ankara’nın her yerinde ihtiyaç var. Benim bakışım şöyle; Organize Sanayiler istihdamı yaratan Ankara’ya katkı sunan yerler. Belediye olarak sizlere nasıl katkıda bulunabiliriz, bu katkı sadece fen işleri anlamında olmaz. Yakında inşallah ‘Bilişim Kurultayı’ yapacağız. 3-4 tane Start-Up Merkezi açıyoruz. Burada üniversitelerin son sınıf öğrencileri orada çalışacaklar. Şu anda 38 firma geldi bir kısmı İstanbul’dan. Dikmen Vadisi’nde 4500 metrekarelik bir yer bitirildi. Teknokentle anlaştık orada firmalar sizlere hizmet için bulunacaklar. Onlarla sizleri buluşturacağız, sizlerin isteği doğrultusunda onlar ürünler ortaya çıkaracak. Ankara’yı hep birlikte kalkındıracağız. İsraf etmeden tasarrufla bu işi çözeceğiz. Sırf para harcamak için halkın parasını niye harcayalım, bizim boşa harcayacak paramız yok.”

OSB temsilcilerinden Yavaş’a teşekkür

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın OSB temsilcilerini ağırladığı iftar yemeğine katılarak taleplerini ileten Başkent OSB Başkanı Şadi Türk, “Göreve başladığınızdan bu yana yaptıklarınız için teşekkür ediyorum. Gerekeni ivedilikle yaptığınız için, Ankaralı olarak platformun içinde bizleri ciddiye aldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç da düşüncelerini ve önerilerini iletme fırsatı verdiği için Başkan Yavaş’a teşekkür ederek, “İhtiyacımız olduğu zaman bir telefonla ulaşabildiğimiz tüm bürokrat arkadaşlara teşekkür ediyorum. Organize Sanayi Bölgelerimizle hedefimiz ülkemizin sanayi üretimini sürekli olarak geliştirmektir. Sorunlarımızı, sıkıntılarımızı sabırla dinlediniz” diye konuştu.

İftar yemeğine katılan Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay da düşüncelerini, “Belediye imkânlarının sınırlı olduğunu biliyoruz. Atık su arıtma tesisi yapılmasını istiyoruz, ASKİ’ye bildirdik projeye dâhil olacak mıyız onu bilmek istiyoruz. Başka bir talebimiz yok problemimiz olduğunda bürokratlara çok rahat ulaşabiliyoruz, onlarda ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar ben herkese teşekkür ediyorum” sözleriyle dile getirdi.

Mansur Yavaş, iftarda sanayicilerle bir araya geldi

Özelkalem Haber

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

Özelkalem Dergisi 15. yıl özel sayısı’nı gururla sunar!

İzle Türkiye! Özelkalem Tv Youtube

#özelkalemhaber #güzelbirtürkiye #güzelbirtürkiyemümkün #herşeygüzelbirtürkiyeiçin

#mansuryavaş  #ankarabüyükşehirbelediyesi

 

 

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla