İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Çocuk Meclisi“23 Nisan Özel Oturumu” düzenledi.

İBB Çocuk Meclisi Başkanı Dilara Kıymaz’ın başkanlığında yapılan özel oturuma 39 ilçeden 310 Çocuk Meclisi üyesi yer aldı. Belediyenin Saraçhane’deki binasında gerçekleşen özel oturum, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Medeniyetlere başkentlik yapmış olan olan İstanbul’un daha iyi yönetilmesi için herkesin çok daha fazla çalışması gerektiğini kaydeden Kıymaz, “Çok çalışıp çok proje üretmemiz gerekiyor. Bize bu mirası bırakan atalarımıza ve büyüklerimize layık olmak için elimizden geleni yapmak zorundayız. Ülkemizi hep birlikte çok daha ileri seviyelere taşımak mecburiyetindeyiz” dedi.

Dilara Kaymaz’ın konuşmasından sonra çocuklara hitap eden İBB Başkanı Mevlüt Uysal’da demokrasinin olmazsa olmazlarından olan meclislerin halkın yönetildiği merkezler olmaları bakımından önemli olduğunu söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günün çocuklara bayram olarak hediye edilmesinin anlamlı olduğunu vurgulayan Başkan Uysal “Şu anda bulunduğumuz meclisimiz, İstanbulumuzu yöneten üyelerimizin toplandığı ve İstanbul’u yönettikleri bir mekandır. Bugün özel oturumda her ilçeden temsilen sizleri ağırlıyoruz. İnanıyoruz ki bir gün gelecek bu mecliste İstanbul’u yönetenlerin arasında sizler de olacaksınız” dedi.

Başkan Uysal’dan Bisiklet Sürprizi

Konuşmasının sonunda Başkan Uysal çocuklara bisiklet hediye ederek sürpriz yaptı. İstanbul’da spor alanında çok sayıda yatırım yaptıklarını da anlatan Başkan Uysal, “Sizlere de spor yapmanız için hepinize bisiklet hediye ediyoruz. Siz çocuklar spor yaparak çevrenizi spora özendirebilirsiniz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmirli Kadınlar Tarihi Çarşı Kemeraltı'nda Fenerlerle Yürüdü