Ana SayfaGündemİLÇELER, BÜYÜKŞEHİRLE KALKINIYOR (MALATYA)

İLÇELER, BÜYÜKŞEHİRLE KALKINIYOR (MALATYA)

Merkezde yaptığı yatırım ve düzenleme çalışmalarıyla Malatya’yı bölgesinde örnek bir şehir haline getiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçe ve mahallelerinde de önemli yatırımlar gerçekleştiriyor.

Başta yol, asfalt, içme suyu ve kanalizasyon olmak üzere kırsalda hizmet seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmalarına da ağırlık veriyor. Bu doğrultuda Kale İlçesi Kıyıcak mahallesinde 6 ay önce başlanılan park, tamamlanarak hizmete girdi.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kıyıcak mahallesinde 7 dönümlük alan üzerine yapılan park, içerisinde barındırdığı ünitelerle, bölgenin önemli bir sosyal ihtiyacını karşılıyor.

Yaklaşık 7 dönümlük alan üzerine yapılan park içerisinde; 2550 m2 yürüyüş yolu, 450 m2 futbol sahası, 350 m2 fitnees ve çocuk oyun alanı ile 3 dönüm civarında yeşil alan bulunuyor. Ayrıca park içerisine yapılan binalarda eğitim ile ilgili hizmetler verilecek.

Çeşme ve lavabo grubunun da bulunduğu park içerisinde bulunan su kuyusunun da üzeri kapatılarak, sarnıç yerleştirilirken, parktaki aydınlatma elemanları, oturma bankları ve kamelyalar başta olmak üzere yapılan düzenlemeler vatandaşların büyük beğenisini topluyor.
DSC07260

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler