İncirliova Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen ve bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Geleneksel İncir ve Kültür Festivali başladı.

Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan Festivalde, En İyi İncir Yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi. İncirliova Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterileriyle renklenen festivalde bir konuşma yapan İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; “Bugün iki sevinci bir arada yaşamaktayız. Öncelikle, ilimizin ve ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yıl dönümünü kutladığımız bu günde ilçemizde yetişen incirlerimizi tanıtmak amacıyla bu festivali organize ettik. Festivalimize katkı sağlayan Aydın Ticaret Odası’na, Erbeyli İncir Araştırma Enstitüsü’ne, İlçe Gıda Tarım

ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne, siz değerli İncir üreticilerimiz ile vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Kale’nin konuşmasının ardından İncir ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen En İyi İncir Yarışmasında birinci olan Yunus Demirel, İkinci olan Ertuğrul Akkaya ile üçüncü olan Mustafa Sarıoğlu’na ödülleri İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ile Kaymakam Ediz Sürücü tarafından verildi.

“KİTAP DAĞITILDI”

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vedat Çalışkan’ın kaleme aldığı ve İncirliova Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan “Bir Dünya Kültür Mirası Anadolu Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri” kitabı Yazar Çalışkan tarafından imzalanarak festivale katılanlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

İncirliova İncir ve Kültür Festivali Akşam saat 20:30’da İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluğu ve havai fişek gösterileriyle devam edecek.

dsc_5868

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şuhut Belediyesi ABD kaynaklı yazılımları terk ediyor