DCIM100MEDIADJI_0061.JPG

KARATAY’DA REVİZYON İMAR PLANI ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA YENİ TAPULAR VERİLMEYE DEVAM EDİLİYOR

Karatay’da düzenli kentleşmeyi sağlamak amacıyla yürütülen Revizyon İmar Planı çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 18. Madde uygulaması tamamlanan Sarıykup, Köprübaşı, Yeni Mahalle, Çelebi ve Haciveyiszade mahallelerinin tapuları verilmeye başlandı.

Konuyla İlgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 5.000.000 m² lik alanda ortak kamu alanı olan yeşil alan, dini tesis, sosyal tesis, eğitim tesisi, resmi kurum alanı, yol ve otopark gibi teknik alt yapı alanları ile uygulanabilir 1.etap Revizyon imar planı çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Revizyon İmar Planı uygulaması tamamlanan bölgelerde mülk sahiplerinin yapılaşmaya gittiğini kaydeden Hançerli, bu hızlı yapılaşma neticesinde 5 yıl gibi bir zaman diliminde Karatay’ın daha da gelişerek modern bir hale geleceğini vurguladı. Bu çalışmalardan Ulubatlı Hasan, Akabe, Hamzaoğlu, Küçükkumköprü, Çimenlik, Doğuş, Ortamescit, Yediler, Keçeciler, Hacı Hasan, Sarnıç, Emirgazi, Hacıyusuf Mescit, Hacıveyiszade, Hasandede Mescit, Kayacıkaraplar ve Keykubat Mahallelerindeki (3.139.580 m²’lik alanda)18. madde imar uygulama çalışmaları tamamlanarak mülk sahiplerine tapuları dağıtılmaya başlandığını dile getiren Başkan Hançerli, son olarak Sarıyakup Caddesi, Büyük Kumköprü Caddesi ve Yeniköy Sokak arasındaki Sarıyakup ve Büyük Kumköprü Mahalle sınırları içerisine isabet eden K621 nolu Düzenleme Sahasında(203.292 m² lik alanda); Sedirler Caddesi, Şeyh Ulema Caddesi, Tophane Sokak ve Selef Sokak arasındaki KöprübaşıMahalle sınırları içerisine isabet eden K623 nolu Düzenleme Sahasında (181.782 m² lik alanda) ve Aslanlı Kışla Caddesi, Şeyh Ulema Recepağa Caddesi, Şeyh Ulema Yahşi Caddesi, Ali Ulvi Kurucu Caddesi, Feritpaşa Okul Sokak ve Müeyyitzade Sokak arasındaki Yeni Mahalle, Hacıveyiszade, Köprübaşı ve Çelebi Mahalle sınırları içerisine isabet eden K617 nolu Düzenleme Sahasında (542.939 m² lik alanda) 18. madde imar uygulama çalışmalarının da tamamlanarak tapularının dağıtılmaya başlandığını kaydetti. Böylelikle 1.Etapta yapılan Revizyon İmar Planlarında toplam 4.067.593 m² lik alanda tescil işlemlerinin tamamlandığını vurguladı.

İnceleyin:  Dünyanın en büyüğü turizme kazandırılıyor

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; “Belediyemiz tarafından 2 etap halinde yapılan Revizyon imar planlarının, gerek planlama işlemleri, gerekse 3194 sayılı İmar Kanunun 18’inci madde uygulama işlemleri kendi personelimiz tarafından büyük bir özveri ile yapılıyor. İmar uygulaması yapan teknik ekibimiz vatandaşa ait gayrimenkulleri kendi gayrimenkulleri gibi titizlikle değerlendirmekte ve herkese mümkün olduğu kadar kendi yerlerinden imar parseli vermektedir” dedi.

DCIM100MEDIADJI_0011.JPG

Facebook Yorumları