İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban

Alinur Aktaş’ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban, İshakpaşa türbesinde dua ederek göreve başladı.

Alinur Aktaş döneminde gelenek haline getirilen her cuma günü bir camide bereket sofrası kurulma projesi bu cuma İnegöl Belediyesi yeni Başkanı Alper Taban tarafından Kasımefendi Camii’nde sürdürüldü. Sabah namazının ardından cemaate simit ve çay ikram edildi.

Bereket sofrası programının ardından Alper Taban, beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte İshakpaşa türbesine giderek dua etti. Duanın ardından açıklama yapan İnegöl Belediyesi yeni Başkanı Alper Taban, “Güzel bir cuma günü bir aradayız. 8 Kasım itibarıyla İnegöl Belediyesi Başkanlığı görevini getirildim. Bu günde değerli büyüklerimizin kabri başında dua edelim istedik. Duamızı yaptık. İnşallah kalan 17 aylık sürede görevimizi en güzel şekilde yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız. Görevimizin sonu geldiğinde emaneti en güzel şekilde o işi yapacak arkadaşımıza teslim edeceğiz. Rabbim inşallah hayırlı vazifeler yapmayı nasip etsin. Herkesin dualarını talep ediyorum” dedi.

“Halkın içinde olacağız”

İlk projesinin sorulması üzerine Taban, “Bana göre en büyük proje halkın içinde, halkın yanında olmaktır. Milletimizin istek ve talepleri nelerdir? Cumhurbaşkanımızın bize vermiş olduğu en önemli talimat buydu. Bizim devam eden projelerimiz var, bunları tamamlayacağız. Beraberinde de vatandaşımızın sorun olarak gördüğü ya da sorun olmasa da öneri olarak şu da olsa daha iyi olur dediği her ne varsa bunları yerine getireceğiz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İnegöl Belediyesi, halk otobüsü filosunu yeniledi