İstanbul İtfaiyesi takımı, Los Angeles’ta 2017 Polis ve İtfaiye Oyunları’nda Dünya Ultimate (En Sıkı) İtfaiyeci Ödülü’nü kazandı.

İstanbul İtfaiyesi Ultimate Takımı, Amerika Los Angeles’ta düzenlenen, 65 ülke ve 10 binden fazla sporcunun katıldığı 2017 Polis ve İtfaiye Oyunları’na katıldı. İtfaiye, +35 yaş kategorisinde takım halinde tüm rakiplerini geride bırakıp dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Ultimate yarışları dünyadaki tüm itfaiyelerin en popüler yarışması olup, dayanıklılık, hız, güç gibi birçok beceri gerektiren bir spor dalıdır. Şampiyon takımımızın ardından, 2’nciliği Çek Cumhuriyeti İtfaiyesi, 3’üncülüğü ise Amerika, Norveç ve Almanya İtfaiye takım karmasından oluşan ekip oldu.

İstanbul İtfaiyesi, takım şampiyonluğunun ardından bireysel olarak ülkemizi ultimate yarışlarında temsil eden Yasin Bilmez de, +35 yaş kategorisinde dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Yasin Bilmez, 2016 yılında da İspanya’da yapılan Avrupa Polis ve İtfaiye Oyunları’nda da altın madalya alarak en sıkı itfaiyeci olmuştu.

İstanbul İtfaiyesi’nden Yasin Bilmez, Avrupa şampiyonluğunun ardından, dünya şampiyonasında da altın madalyaya hak kazandı. Bilmez, başarısının çıtasını daha da yükselterek milli gururumuz oldu. Yarışmaların 5. gününde Bench Press’te yarışan İstanbul İtfaiyesi, 2 altın ve 1 gümüş madalya daha kazandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İmamoğlu'ndan mafya çıkışı: "İstanbul 1922'de işgalden kurtuldu..."