Ana SayfaUlaşımİstanbul'da Kışla Mücadele Çalıştayı düzenlenecek

İstanbul’da Kışla Mücadele Çalıştayı düzenlenecek

Uluslararası Yol Federasyonu (IRF), İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Daire Başkanlığı ile birlikte “Kışla Mücadele Çalıştayı” düzenliyor.

Dünya çapında yol politikaları ve gelişimi ile ilgili çeşitli organizasyonlar düzenleyen IRF, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Daire Başkanlığı ile ortaklaşa Kışla Mücadele Çalıştayı düzenliyor. Çalıştayda, alanında deneyimli uzman konuşmacılar, kışla mücadele yönetimi, kentlerde uygulanan en yeni metotlar, yollardaki buzlanmayla mücadele gibi konularda katılımcıları bilgilendirecek. Çalıştayda, İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekiplerinin yıllardır başarıyla yürüttüğü kışla mücadele çalışmalarından da örneklerin aktarılacak. Çalıştayda, kışla mücadelede kullanılan teknolojiler ve ekipmanlar konusunda bilgi alışverişi yapılacak.

Çevrenin korunması amaçlanıyor

Çalıştay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden biri olan ve yıllardır kışla mücadele çalışmalarında tecrübeleriyle belediyenin yanında yer alan İSFALT’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Çalıştay ile daha güvenli yolların sağlanması, kışla birlikte artan trafik problemlerinin daha aza indirgenmesi ve çevrenin korunması amaçlanıyor. Çalıştayda, Kışla Mücadele Yönetimi ve Planlaması ile Yol Kaplaması ve Hava Koşullarının Değerlendirilmesi konuları tartışılacak. Ayrıca, Kışla Mücadele Operasyonlarında En Yeni Teknolojilerin Kullanımı, Kentlerde Kışla Mücadele Hizmetleri, Tünel ve Köprüler ile Kışla Mücadelede Çevresel Etkilerin En Aza İndirilmesi konuları ele alınacak.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler