1578555642 IGDAS Ulusal FotoYarismasi 2019 Poster

İGDAŞ’ın gelenekselleşen “En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması”, bu yıl “İstanbul’un Balkon Sefası, Pencere Sevdası” temasıyla düzenleniyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 24 Şubat. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İGDAŞ’ın gelenekselleşen “En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması”, bu yıl İstanbul’un birbirinden özel balkon ve pencerelerinin güzelliklerini yansıtacak. Başvurular, 24 Şubat’a kadar www.enhavalikareler.com adresinden online olarak yapılabiliyor. İGDAŞ’ın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği “En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması”na başvurular sürüyor. Bu yıl “İstanbul’un Balkon Sefası, Pencere Sevdası” temasıyla düzenlenen yarışmada, İstanbul’un birbirinden özel balkon ve pencerelerinin güzelliklerini bir araya getirecek. Devam eden başvurular, 24 Şubat 2020 tarihine kadar www.enhavalikareler.com adresinden online olarak yapılabilecek.

En havalı balkon ve pencereler fotoğraflanacak

İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, dünyanın en büyülü metropollerinden biri olan İstanbul’un dokunduğu her hayata hitap eden sonsuz güzelliklerinin olduğunu söyledi. Özmen, “Biz de bu güzelliklere temiz bir hava, ferah bir nefes eklemiş olmanın gururunu yaşıyoruz. İstanbul, balkon ve pencereleriyle adeta bütünleşmiş bir şehir. Muhteşem şehrimizin güzelliklerine açılan balkon ve pencerelerden daha havalı ne olabilir diye düşündük. ‘En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki konusunu balkon sefası, pencere sevdası olsun istedik” dedi.

Dereceye girenlere para ödülü verilecek

İGDAŞ 6. En Havalı Kareler 2019 Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları 2 Mart 2020’de açıklanacak ve ödül töreni 12 Mart 2020’de gerçekleştirilecek. Yarışmanın birincisine 7 bin TL, ikincisine 6 bin TL, üçüncüsüne ise 5 bin TL ödül verilecek. İGDAŞ özel ödülünü kazanan yarışmacı 5 bin TL, mansiyon kazanan 3 kişi de her bir eser için 3 bin TL ödül kazanacak. Kurum, fotoğrafları sergilenecek yarışmacılara da 400’er TL telif ödeyecek.

Her yıl birbirinden değerli isimlerin jüri üyeliği yaptığı yarışmanın bu yılki seçici kurulu; fotoğraf sanatçıları İzzet Keribar, Nevzat Çakır, İlyas Göçmen ve Sadık Üçok ile İGDAŞ Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen’den oluşuyor.

İnceleyin:  Kanal İstanbul güzergahında heyelan tehlikesi

Son 5 yılda 20 bin fotoğraf karesi yarıştı

Geçen 5 yılda yaklaşık 20 bin fotoğraf karesinin yarıştığı “En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması”, sayıları her yıl artan fotoğraf tutkunlarının katılımıyla son sürat devam ediyor. Fotoğrafseverler yarışmaya ilişkin ayrıntılı bilgilere ve katılım formuna İGDAŞ’ın www.igdas.istanbul ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun web adresinden ulaşabiliyor.

1578555640 GDA GM DrMithatB lent zmen 1

 

Facebook Yorumları