Denizli’nin Kale İlçe Belediyesinin AK Partili Başkanı Erkan Hayla, hakkındaki iddialar nedeniyle partisinden ihraç edildi.

Kale İlçe Belediye Başkanı Erkan Hayla, AK Parti’den ihraç edildi. AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, konuya ilişkin açıklama yaptı. Filiz, AK Partili olmanın aziz Türk milletinin medeniyet değerleri ile şekillenmiş ilkesel duruşunu gerekli ve zorunlu kıldığını belirtti. Filiz, “AK Parti içtüzüğünün 117. maddesi, bu ilkesel duruşa aykırı davranışları kesin ihraç nedeni olarak belirtmiştir. Bu çerçevede, Kale İlçe Belediye Başkanı Erkan Hayla, hakkında ileri sürülen iddialar değerlendirilerek kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir” dedi.

Filiz, “Partimizin yetkili kurullarında, hakkındaki iddialar incelenmiştir. Erkan Hayla’nın AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle 18 Temmuz’da toplanan Merkez Yürütme Kurulu kararı ile partimizden kesin ihracına karar verilmiştir” diye konuştu.

Kale Belediye Başkanı Hayla ise, sosyal medya hesabından açıklama yapmıştı. Hayla, 22 Haziran’da yaptığı paylaşımda, partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. Ancak istifa dilekçesi ne partisine ne de Denizli Büyükşehir Belediye Meclisine ulaşmamıştı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  ŞEHRİMİZE MÜZE GİBİ ALT GEÇİT