izmir

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ikinci Masal Evi’ni Bayraklı’da açtı.Çocuklarla sohbet eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,miniklerle  bahçeye çiçek dikti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların sosyal gelişimi için uygun koşullar sağlamak ve annelere mesleki beceri kazandırmak için hayata geçirdiği Masal Evi projesi her geçen gün büyüyor. İzmir kent merkezindeki ikinci Masal Evi Bayraklı’da açıldı. Masal Evi projesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından ilk kez Seferihisar’da hayata geçirilmişti. İzmir’in kent merkezindeki ilk Masal Evi de  Konak Toros’ta çocukları mutlu etmişti

“EŞİT KOŞULLAR YARATMAYA ÇABALIYORUZ”

Bayraklı Masal Evi’nin açılış töreninde konuşan Tunç Soyer şunları söyledi:

“Günümüz dünyasının getirdiği yeniliklere uyum sağlayabilen, üretken ve bu şehrin geleceğini inşa edecek bir kuşak yetişmesine katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi. Soyer şöyle devam etti: “Her çocuğun yeteneklerini keşfetmesi, becerilerini geliştirebilmesi, nitelikli eğitim alması ve gelecekte söz sahibi olabilmesi için eşit koşullar ve eşit imkânlar yaratmamız gerekiyor.

Masal Evleri sosyoekonomik açıdan eğitim imkânlarına akranlarına göre daha az ulaşan çocuklarımız ve onların anneleri için eşit koşullar yaratmaya yardımcı olacak.”

Çocuk Belediyesi

Soyer,  “Çocukların yaşadığımız şehirlerde ve ülkemizde söz sahibi olması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Kayıtlarda ailelerin sosyoekonomik durumları gözetilerek ihtiyaç sahibi kişilere öncelik verilecek. Masal Evi haftanın beş günü hizmet verecek. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ise Masal Evi projesinin eğitim için umut kaynağı olduğunu vurguladı.

İzmir Çocuklara eğitim verilecek

Bayraklı Masal Evi haftanın beş günü hizmet verecek. Kayıtlarda ailelerin sosyoekonomik durumları gözetilerek ihtiyaç sahibi kişilere öncelik tanınacak. Bayraklı Masal Evi’nde okul öncesi dönemdeki çocukların, sosyal ilişki kurma, farklılıklara saygı duyma, paylaşma, dil gelişimi, yeteneklerinin keşfi, özgüven ve benlik algılarının güçlenmesi için eğitim çalışmaları yapılacak. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası annelere meslek edindirme ve beceri kursu verecek. Bu sayede Masal Evi, çalışmayan annelerin meslek kazanarak iş gücüne katılımına destek olacak.

İnceleyin:  Tunç Soyer’den Urlalı Muhtarlara “ Sizi asla yalnız bırakmayacağız” sözü

Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, CHP İlçe Başkanı Pınar Susmuş,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları Aysel Özkan, Yıldız Devran, Suphi Şahin, Barış Karcı, sanatçı Işıl Yücesoy, muhtarlar, yurttaşlar ve Toros Masal Evi öğrencileri katıldı.

 

Facebook Yorumları