Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Boyoz Festivali, binlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Boyoz Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Binlerce İzmirliyi Gündoğdu Meydanı’nda buluşturan festivalde, vatandaşlara boyoz, yumurta, peynir ve çay ikramında bulunuldu. Festivale gelenler, oluşturulan 7 ayrı noktada boyoz almak için sıraya girdi. Festivale ilgi yoğun olunca, uzun kuyruklar oluştu. Kordon’da, denizin kenarında kahvaltısını yapan vatandaşlar, müzik eşliğinde dans etti, güzel havanın keyfini çıkardı. İzmir’in simgesi haline gelen boyoz, bir kez daha o eşsiz lezzeti ile fark yarattı. Ffestivale katılan vatandaşlar da bunun her yıl yapılmasını istedi.

Festivalde vatandaşlarla biraraya gelen ve katılımcılarla bol bol fotoğraf çektiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hafta sonları kentteki aileleri hareketlendirmek, eğlendirmek ve civar kentlerden, yurt dışından gelen konukları en iyi şekilde ağırlamak istediklerini söyledi.

İzmir dışından gelenlere kenti tanıttıklarını söyleyen Kocaoğlu, “Bunun karşılığında hem İzmir’e hareket geliyor, hem de ekonomiyi ayağa kaldırmış oluyoruz. Bugün Urla’da Enginar Festivali devam ediyor. Burada Boyoz Festivali var. Tire’de Giritlilerin yaptığı Girit Festivali var. Ahmetli’de Yörük Festivali var. Bugün benim bilebildiğim 7-8 festival var. Herkes, nereye gitmek istiyorsa oraya gidiyor ve hoşça vakit geçiriyor” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir Körfezi'nde Balıkçı Ağına Takılan Caretta Caretta Tedavi Edildi