Ana SayfaGündemİzmir Büyükşehir Belediyesinden tasarruf genelgesi

İzmir Büyükşehir Belediyesinden tasarruf genelgesi

İzmir Büyükşehir Belediyesince, tasarruf genelgesi yayımlandı. Genelgede, kamu kaynaklarının sonsuz olmadığına ve dikkatli kullanılması gerektiğine vurgu yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Tasarruf tedbirleri’ adı altında bir genelge yayımladı. Genelgede, kamu kaynaklarının sonsuz olmadığı ve dikkatli kullanılması uyarısında bulunulurken, alınması gereken tedbirler de sıralandı. Genelgede hizmet araçlarının hizmet dışında kullanılmaması da istendi. Genelgede, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullara dikkat çekildi. Genelgede, kıt olan kaynakların verimli kullanılması istendi. Bunun için de tasarruf tedbirlerinin alınmasının gerekli olduğunu belirtilen genelgede, belediye hizmetlerinin durmaması, hizmetlerin devamının sağlanması için alınan tedbirlerin ikinci bir duyuruya kadar uygulanması istendi.

“Hizmet araçları hizmet dışı kullanılmamalı”

Genelgede, Büyükşehirin aldığı tasarruf tedbirlerinde dikkat çeken detaylar da yer aldı. Demirbaş malzeme, meşrubat, mobilya tarzı eşyaların alımının yapılmaması istendi. Yine taşıt, araç ve gereç alımlarının yapılmaması gerektiğinin altı çizildi. Devam eden ve ihalesine çıkılmış işler dışında, Genel Sekreterlik ve genel müdürlük makamlarınca onaylananlar hariç, yapım, hizmet ve mal alımları ile ilgili ihalelere çıkılmaması istendi. Ayrıca organizasyon hizmetlerinin asgari düzeyde yapılması gerektiği belirtilen genelgede, hizmet araçlarının hizmet dışında kullanılmaması istendi.

Toplantı ve organizasyonlar yapılmamalı

Birimlerin mutemet avansı yolu ile yaptığı harcamaların, zorunlu işler dışında durdurulması, avans ile beyaz eşya ve mobilya gibi malzemelerin alınmaması da genelgede yer aldı. Genelgede bir diğer madde ise yurt için ve yurt dışında yapılan görevlendirmeleri kapsıyor. Buna göre, yurt için ve yurt dışı görevlendirmelerin önemli olmaması durumunda yapılmaması gerektiği vurgulandı. Ayrıca Genel Sekreterlik ve genel müdürlük makamları onayı dışındaki etkinlik, toplantı ve organizasyonların yapılmaması gerektiği de genelgede yer alan bir diğer madde oldu.

Tasarruf tedbirleri, belediyenin tüm birimlerini yakından ilgilendiren maddeler içeriyor. O maddelerden biri de yeni kamulaştırma çalışmalarını ilgilendiriyor. Belediye, tasarruf tedbirleri kapsamında yeni kamulaştırma projelerine başlanılmamasını istedi. Elektrik, su, akaryakıt tüketimi konusunda tasarruflu davranması gerektiği de belirtildi. Yine belediyenin tanıtım amaçlı şapka, promosyon, çanta gibi ürünlerin alımının yapılmaması, bu tür tanıtım malzemelerinin yalnızca, Tanıtım Şube Müdürlüğünce karşılanması istendi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler