Ana SayfaGündemİzmir Büyükşehir'den muhtarlara hijyen paketi

İzmir Büyükşehir’den muhtarlara hijyen paketi

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında muhtarlara içinde 4 maske ve 100 ml dezenfektan olan hijyen paketi dağıtmaya başladı. Merkezde giderek yaygınlaşacak maskematik uygulamasının yanı sıra 11 merkez ilçedeki muhtarlara acil ihtiyaçlar için 770 hijyen paketi ulaştırılacak.

İzmir’de salgın nedeni ile dağıtılmak üzere hazırlanan hijyen paketleri Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Daire Başkanlığı Haşere Mücadele Birimi tarafından yapılıyor. Her muhtara iki tane hijyen paketi veriliyor. Paketlerin içinde 4 maske ve 100 mililitrelik bir dezenfektan bulunuyor.

İzmir-Büyükşehir'den-muhtarlara-hijyen-paketi
İzmir-Büyükşehir’den-muhtarlara-hijyen-paketi

Merkez dışında olan maskematik kurulamayacak 19 ilçe var

Büyükşehir Belediyesi maskematik kurulamayacak merkez dışındaki 19 ilçe için ise Yerel Hizmetler Şube müdürlüklerine 5 bin hijyen paketi gönderdi. Bu paketler Belediye’nin görev başındaki personeline ve muhtarlara dağıtılacak.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kriz Belediyeciliği kapsamında merkez dışındaki ilçelerin koordinasyonunu sağlayan Belediye’ye bağlı şirketlerin yönetim kurulu başkanları ve genel müdürlerinin talepleri doğrultusunda merkez dışı ilçelerdeki pazarlarda dağıtılmak üzere ise 40 bin maske ulaştırdı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler