Ana SayfaSeçimBaşkan Kocamaz: 'Belediye başkanlığının mareşalliği büyükşehirdir'

Başkan Kocamaz: ‘Belediye başkanlığının mareşalliği büyükşehirdir’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsuslu muhtarlar ile kahvaltıda buluştu. Kocamaz, belediye başkanlığının mareşalliğinin büyükşehir belediyesi olduğunu belirtti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, düzenlenen kahvaltı programında muhtarlarla bir araya geldi. Programa, muhtarların yanı sıra, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan, Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Naci Güllü, Tarsus Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Ölmez ve belediye meclis üyeleri katıldı.

“Mersin topyekun ayağı kalkıyor”

Programda konuşan Başkan Kocamaz, Mersin’i ayağa kaldırmak için topyekun çalıştıklarını belirtti. 30 Mart 2014’te göreve geldiklerini anlatan Kocamaz, kentte daha önce yapılmamış hizmetleri hayata geçirdiklerini ifade etti. 13 ilçenin tamamına hizmet ettiklerini aktaran Kocamaz, göreve geldiklerinden Mersin’in Türkiye’deki büyükşehir belediyeleri arasında en geri kalmış durumda olduğunu ancak artık adından söz ettirdiğini belirtti. Mersin’in dağıyla, taşıyla, ovasıyla topyekun ayağa kalktığını vurgulayan Kocamaz, “Biz de bu geçen 57 aylık süre içerisinde her yere ulaştık. Kenti bir bütün olarak ele aldık. Su sıkıntısı yaşanan her yerde bu problemi çözdük. İlçelerimizi de daha yaşanabilir hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Mersin’le ilgili daha çok hayallerimiz var”

Türkiye’nin güneyinde ilk atıksu arıtma tesisini kendilerinin hayata geçirdiğini anımsatan Kocamaz, “Bizden 8 yıl sonra Adana atıksu arıtma tesisini hayata geçirdi. Şu anda biz 57 aylık süre içerisinde 13 tane arıtma tesisini hayata geçirdik. Planı, projesi olmayan bir belediyeyi devraldığınızda bütün problemleri çözmüş olmanız mümkün değil. Mersinle ilgili daha çok hayallerimiz var. Geçmişte Tarsus birçok problemlerini çözdüğü için ve kalan problemlerin sorumluluğu da MESKİ ve Büyükşehir’e geçtiği için Tarsus’ta devasa yatırımlar artık geride kaldı. Şehir içerisinde gördüğünüz bütün asfalt çalışmaları Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Köy yollarında bütün problemler tamamlanmış durumda. Her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Bizim hedefimiz bir yandan hizmet yaparken bir yandan da Tarsus’ta elde ettiğimiz barış, huzur ve kardeşlik ortamını Mersin genelinde yaygın hale getirmek. Bu nedenle gece gündüz demeden çalışıyoruz” diye konuştu.

“Belediye başkanlığının mareşalliği büyükşehirdir”

Adaylık süreciyle ilgili muhtarlara bilgi veren Başkan Kocamaz kendisinin yeniden aday olması konusunda vatandaşlardan yoğun ısrar geldiğini dile getirdi. Bunun üzerine İYİ Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu anlatan Kocamaz, “Ben halkın yanında yer aldım. Halk her zaman olduğu gibi yine bize desteğini sürdürdü. Ben de bugün bizimle beraber yola çıkan insanları yarı yolda bırakmamak düşüncesi ile tekrar aday oldum. Birileri işine geldiği gibi konuşabilir. Belediye başkanlığının mareşalliği Büyükşehir Belediyesidir. Bunun üstünde Türkiye’de başka bir belediye başkanlığı yok” ifadelerinde bulundu.

“Bugünkü noktaya tırnaklarımla geldim”

Hayatı ve belediye başkanlığı süresi boyunca ikbal peşinde koşmadığını anlatan Kocamaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün geldiğim noktaya tırnaklarımla kazıya kazıya geldim. MHP ve HDP dışındaki her 3 siyasi parti de bana birlikte yol yürüme şeklinde teklifte bulundu. Biz yaptığımız değerlendirmelerde geçmişten beri savunduğumuza davaları birlikte omuzladığımız insanların ağırlıkta olduğu İYİ parti ile yola çıkmaya karar verdik. Biz bu yola ittifak olacak diye çıkmadık. 1994’ten bu yana o ittifakı zaten halkımızla gerçekleştiriyoruz.”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler