Özel Kalem
Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsü

Körfez Belediyesi tarafından tamamı kendi özkaynaklarıyla hayata geçirilen Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsü açılışı 24 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

35 MİLYONLUK YATIRIM

Körfez Belediyesi tarafından 22 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen ve eğitimin bu sene başladığı Körfez Kampüsü’nün resmi açılışı 24 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Şu an için Kocaeli Üniversitesi’ne yeni başlayan öğrencilerin yer aldığı Yabancı Diller Yüksekokulu’nun eğitim gördüğü kampüste, ilerleyen dönemde Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu da yer alacak ve öğrenci sayısı 4 bin 500’e yükselecek.

KÖRFEZ KAMPÜSÜ 3 BİNADAN OLUŞUYOR

Körfez’in çehresini tamamen değiştiren Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsü, 35 milyon liralık yatırımla hayata geçirildi. Geleneksel ve modern mimari senteziyle inşa edilen Körfez Kampüsü’nün giriş kapısında da Selçuklu mimarisi uygulandı. Nisan 2017’de temeli atılan ve 22 bin metrekarelik alan üzerine kurulan kampüste; 2 fakülte binası, 1 idari bina olmak üzere toplamda 3 bina yer alıyor. Fakülte binaları dersliklerden oluşurken, idari binada dekanlıklar ve öğretim üyeleri için odalar yer alıyor.

HAYAL DENİLENİ BAŞARDI

Daha önce sadece bir fakülteye göre yapımı planlanan fakülte binası için arsa yüzölçümü küçük görülerek eski belediye binasının da yapılan protokol ile Kocaeli Üniversitesi’ne kazandırılması kararlaştırılmıştı. Başkan İsmail Baran’ın ‘vizyon projeleri’ arasında yer alan kampüste 4 yıl içerisinde 4 bin 500 öğrenci eğitim görecek.

Facebook Yorumları