Özel Kalem
Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsü

Kocaeli’nin Körfez Belediyesi tarafından yapılan 35 milyon TL’lik yatırım eğitime büyük katkı sağlayacak. Belediyenin yaptırdığı Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsünün açılışı 24 Aralık’ta yapılacak.

Körfez Belediyesi tarafından 35 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsünün açılışı 24 Aralık’ta gerçekleştirilecek. 22 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen ve eğitimin bu sene başladığı Körfez Kampüsünde Kocaeli Üniversitesine yeni başlayan öğrencilerin yer aldığı Yabancı Diller Yüksekokulu bulunuyor. İlerleyen dönemlerde Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulunun da yer alacağı kampüste öğrenci sayısı 4 bin 500’e yükselecek.

Kampüs 3 binadan oluşuyor

Körfez’in çehresini tamamen değiştiren kampüs, geleneksel ve modern mimari senteziyle inşa edildi. Körfez Kampüsünün giriş kapısında da Selçuklu mimarisi uygulandı. Nisan 2017’de temeli atılan ve 22 bin metrekarelik alan üzerine kurulan kampüste, 2 fakülte binası, 1 idari bina olmak üzere toplamda 3 bina yer alıyor. Fakülte binaları dersliklerden oluşurken, idari binada dekanlıklar ve öğretim üyeleri için odalar yer alıyor. Daha önce sadece bir fakülteye göre yapımı planlanan fakülte binası için arsa yüzölçümü küçük görülerek eski belediye binasının da yapılan protokol ile Kocaeli Üniversitesi’ne kazandırılması kararlaştırılmıştı. Başkan İsmail Baran’ın ‘vizyon projeleri’ arasında yer alan kampüste 4 yıl içerisinde 4 bin 500 öğrenci eğitim görecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Fatma Şahin, öğretmenlere ev müjdesi verdi