İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu Okul Aile Birliği, Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u misafir ederek okula yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti.

Emrez Mahallesi’nde eğitim veren Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu’nun Okul Aile Birliği Başkanı Yeliz Sündür ile Okul Müdürü Fikri Yıldız, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u okullarına davet etti. Başkan Halil İbrahim Şenol başkan yardımcıları Barış Çağlar Çelik ve Önder Keskin ile birlikte okulu ziyaret etti. Okul Müdürü Fikri Yıldız ile Okul Aile Birliği Başkanı Yeliz Sündür, Başkan Şenol’a okullarının her türlü ihtiyacı karşıladığı için teşekkür etti.

Başkan Şenol, görev ve sorumlulukları arasında yer almamasına rağmen “Eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentler hızlı gelişir” anlayışıyla bu alanlara önemli yatırımlar yaptıklarını belirtti. Şenol, “Her yıl yeni eğitim-öğretim dönemi başlamadan kentteki okulların bakım ve tadilatını yapıyoruz. Okulların tüm fiziki ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Binaların boya-badanası ve tamiratını yapıyoruz. Elektrik ve su tesisatlarında gerekli yenilemeleri yapıyoruz. Kötü durumda olan tuvaletleri de baştan sona yeniliyoruz. Okul bahçelerini düzenleyerek eğitim yuvalarına yeni spor alanları kazandırıyoruz. Mevcut tesislerin bakım ve onarımını yapıyoruz. Çocuklarımızın daha sağlıklı eğitim ortamlarına kavuşması için tüm olanaklarımızla eğitim yuvalarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin geleceği çocuklarımızın her zaman yanındayım” dedi.

Başkan Şenol, belediyenin kayrak taşından okul duvarına yaptığı Atatürk portresinin önünde çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Özlem Çerçioğlu, köy pazarlarını gezdi