İzmir Büyükşehir Belediyesinin, “Yeni Nesil Çocuk Parkları”, çocuk oyunlarına yeni bir soluk kazandırdı. Rengarenk ve hemen her şeyin düşünüldüğü parklar, çocukların uğrak mekanı haline geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği “Yeni Nesil Çocuk Parkları” hem çocukların hem de ailelerin beğenisini topluyor. Belediye, 2015 yılından itibaren parkları bilinir çizgisinden çıkardı. Yapılan yeni nesil parklar, ahşap oyun grupları ve rengarenk zemin kaplamalarıyla heyecan ve adrenalin tutkunu çocuklar kadar büyüklerin de ilgi odağı oldu. Bayraklı, Bornova, Balçova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Konak, Narlıdere ve Urla’da yapılan 42 park, günün her saatinde dolup taşıyor.

Parklarda çocuklar güvenli bir şekilde oyunlarını oynuyor. Kurulan trambolin ve ip tırmanma aletleri de fiziksel gelişimlerine yardımcı oluyor. Anne babaların çocuklarıyla birlikte sallanabileceği salıncaklar, ip tırmanma ve modüler tırmanma aletleri, dönen platformlar ve yaralanmaları önleyen rengarenk kauçuk zeminler, 7’den 77’ye tüm ilgiyi bu parklara çekiyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Fatma Çetinkaya, Randers Belediye Başkanlığı koltuğunda oturacak