İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İsmetpaşa Mahallesi’nde KİPTAŞ tecrübesiyle kendi enerjisini üreten 2 bin 277 adet çevre dostu konut inşa ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bayrampaşa’nın en değerli ve en büyük arazisini KİPTAŞ kalitesiyle İsmetpaşalılara sunuyor. Yerinde dönüşüm modeliyle, mahalle konseptinde geliştirilen çevre dostu konut projesi çerçevesinde hak sahipleri kendi seçtikleri eve taşınabilecek. Projede, toplam 2 bin 277 konutun yer alıyor. Projede, 33 farklı daire planı var. 1+1, 2+1, 3+1 açık-kapalı mutfak seçenekleri bulunan proje, 21 bin metrekare yeşil alana ve zengin sosyal donatılara sahip. Proje kapsamında, her ihtiyacın karşılanabileceği çarşı caddesi de var. Bunun yanı sıra cami, kültür merkezi, medikal çarşı, park, eğitim tesisi, açık spor alanları ve yürüyüş parkuru ile 3 bin 58 araçlık kapalı otopark da projede mevcut.

Mahalle sakinlerine kolaylık sağlanacak

80 bin metrekare trafiğe kapalı alanda 12 metreden 30 metreye kadar değişen sokak genişliklerine sahip Bayrampaşa-İsmetpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, modern tasarımı, geniş peyzajı, yayalaştırılmış ferah sokakları ve özellikli konumuyla mahalle sakinlerine büyük kolaylık sağlayacak.

Yenilikçi teknolojilere sahip binalar

Proje, enerji verimliliği ve sürdürülebilir çevreci özellikleriyle de dikkat çekiyor. Proje, yenilenebilir enerji konseptinde güneş panelleri, akıllı çöp toplama sistemleri, akıllı su sayaçları, akıllı bina izleme ve aydınlatma sensörleri, akıllı acil durum sistemleri, elektrikli araç ve bisiklet
şarj istasyonları gibi yenilikçi teknolojilere sahip yeşil binalardan oluşuyor. Projede, blok çatılarına yerleştirilecek güneş panelleriyle enerji üretimi maksimum düzeyde tutulacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Topbaş'ın 'Yeşilköy Sahil Projesi' iptal edildi