İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, Kartal’da yaptığı ve Türkiye’de ilk olan Sis Parkı, ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Kartal’da yaklaşık 5 dönüm yeşil alan içinde tasarladığı Sis Parkı, vatandaşlara sis efekti ve ışık oyunlarıyla görsel bir şölen sunuyor. Türkiye’de bir ilk olan park, açılır açılmaz vatandaşların akınına uğradı. Özellikle de çocuklar parka yoğun ilgi gösterdi. Sis Parkı, sis ve ışık efektleriyle Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Park, Kartal sahilinde Turgut Özal Bulvarı’nda bulunan 7 bin 583 metrekarelik alan üzerinde tasarlandı. Sis Parkı, bölgede yaşayan vatandaşların yeşil alan ihtiyacını karşılamak için yapıldı. Parkta, özellikle aileler ve çocukların keyifle vakit geçirerek, eğlenebilecekleri bir rekreasyon alanı da oluşturuldu.

Sis ve ışık efekti büyülüyor

Sis Parkı içerisinde bulunan sis havuzları ve ışıklandırmalar aktif duruma geldiğinde, muhteşem sis ve ışık efekti ortaya çıkıyor. Atomize su püskürtülmesiyle oluşan siste, özellikle çocuklar bolca eğleniyor. Park, yaz aylarının sıcak günlerinde suda yürüyerek serinlemeyi tercih edenlerin de mutlaka bulunmak isteyecekleri bir alan oldu. Parkta sis efektinin sona ermesinin ardından, geometrik desene sahip zeminde bulunan arkatların yansımaları oluşuyor ve eşsiz bir görüntü elde ediliyor.

72 adet palmiye ağacı dikildi

Tüm bitkisel ve yapısal materyaller ile hoş perspektifler oluşturulması için, parkın her iki kenarına 72 adet palmiye ağacı dikildi. Parkın yeşil alanlarına 12 ayrı çeşitte mevsimlik çiçek de dikilecek. Fotoğraf ve video meraklılarının da yoğun ilgisini çeken parkta, sis ve ışık efektleriyle tam bir görsel şölen yaşanıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  KATI ATIKLAR VATANDAŞLARI HAYRETE DÜŞÜRDÜ