25 Kasım Kadıne Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’ne çok az bir vakit kaldı. Narlıdere Belediyesi 25 Kasım için bir organizasyon planlıyor. Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde sokaklara inecek olan Narlıdere, Pir Sultan Abdal Parkı’nda toplanacak. Parkta “Kadına, sözümüz var!” sözleriyle düzenlenecek olan etkinlikte yüzlerce kadın son zamanlarda artan şiddet olaylarına karşı olarak “Kadına şiddete hayır” diye bağıracak.

Narlıdere Kadına Şiddet Konusunda Sesini Duyurmaya Çalışıyor!

Kadınların sosyal yaşama daha fazla karışması adına çeşitli projeler üreten Narlıdere Belediyesi, yeni bir etkinlikle 25 Kasım’ı bekliyor. 22 Kasım Cuma günü Pir Sultan Abdal Parkı’nda düzenlenecek olan organizasyon için planlar 12:30 saatine ayarlanmış durumda. Gün boyu sürecek olan bu etkinlikte bir dizi konuşma yapılacak.

Etkinlik, son zamanlarda tüm Türkiye’yi derin bir üzüntüye sokan kadın cinayetleri için 1 dakikalık saygı duruşuyla başlayacak. İzmir Narlıdere Belediye Tiyatrosu, kadına şiddet konulu etkinliğe özel olarak çalışılan kısa bir oyun sergileyecek. Sonrasında Derya Eroğlu gibi sanatçıların konser vereceği organizasyon Narlıdere’deki 16 sivil toplum örgütünün işbirliği ile gerçekleştirilecek.

“25 Kasım Sadece Bir Sembol”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, söz konusu etkinlik ile alakalı olarak önemli bir konuşma yaptı. Kadının toplumdaki yerini bildiklerini ve bu doğrultuda yatırım yaptıklarını söyleyen Engin, 25 Kasım’ın sadece bir sembol olduğunu ifade etti. Her zaman omuz omuza eşit birer birey olacaklarını belirten Engin, 22 Kasım’da alanlarda olacaklarını söyledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ SİVAS'TA TOPLANDI