izmir sokak resmi 2

İzmir’deki iki sokak resmi “Street Art Cities-Sokak Sanatı Kentleri”nin seçkisine girdi. Listeye giren eserler geçen yıl düzenlenen Uluslararası İzmir Duvar Resimleri Çalıştayı kapsamında boyanmıştı.

İzmir’in duvarlarını süsleyen iki sokak resmi “Street Art Cities-Sokak Sanatı Kentleri” adlı topluluğun 2019 yılı Aralık ayı seçkisine girdi. Dünya çapında 8 işin yer aldığı listede Gooze-Art’ın Konak Kemeraltı’ndaki “Derin” adlı eseri birinci, Qbic’in Alsancak Çavuşoğlu Apartmanı’ndaki “Yeni Dünya” aldı eseri ise üçüncü sırada yer aldı.

Sokak resmi çalışmasında boyanmıştı

Listeye giren iki çalışma İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl düzenlenen Uluslararası İzmir Duvar Resimleri Çalıştayı kapsamında boyanmıştı. Oylamada Belarus, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Ürdün, Fransa ve Yunanistan sokaklarındaki duvar resimleri de beğeni kazandı. “Street Art Cities”in 2019 yılı Aralık ayı en iyi duvar resimleri seçkisine buradan ulaşılabilir.

İzmir Çalıştayı’na 143 sanatçı başvurmuştu

Uluslararası İzmir Duvar Resimleri Çalıştayı’nın ikincisi geçen yıl İzmir’in merkezindeki Alsancak, Kemeraltı ve Kadifekale ile İzmir’in uzak ilçelerinden Kınık ve Kiraz’daki iki köyde yapılmıştı. Türkiye’nin yanı sıra 27 ülkeden 143 sanatçının başvurduğu çalıştaya Ukrayna’dan Klementyna Kondratiuk (Hokun), Tataristan-Rusya’dan Rustam Salemgaraev (Qbic), Rusya’dan Georgiy Kurinov (Gooze) ve Brezilya’dan Alexandre Filiaci (Filiage) katılmıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Uluslararası İzmir Duvar Resimleri Çalıştayı” ile büyük ses getirmişti. Çalıştaya katılan sanatçılar duvarlardaki sihirli dokunuşlarıyla İzmir sokaklarına yeni bir renk getirmişti.

izmir sokak resmi 1

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ankara Web TV yayında